Společně se svými kolegy se Vojtěch Řepa dnes odpoledne ubytoval v Algarve a našel si čas na rozhovor pro Eurosport.
Závod Volta ao Algarve pojedete poprvé, ale tamní etapy jsou každoročně hodně podobné, máte už prohlédnutý itinerář a nějaké představy a cíle?
Čas na týmovou strategii teprve přijde, ještě jsme to neprobírali. Já jsem si ale už itinerář prohlížel, je to náročný závod se stoupáními v závěru etap a časovkou předposlední den. Vzhledem ke zdravotním problémům v poslední době, které mne měsíc a půl nepustily do závodů, ale nemám výsledkové ambice. O víkendu jsme jeli také v Portugalsku závod Classica da Arrabida, nedokončil jsem. Dá se říci, že začínám zase tak trochu od začátku, dostávám se do tempa, vidím to na nějaký únik.
Cyklistika
Tro-Bro Léon: Peklo západu na cestách necestách
YESTERDAY AT 09:32
Můžete být ohledně zdravotních problémů konkrétnější?
Sešlo se toho více, ale covid-19 nikoli. V úvodu sezony v únoru jsem si při pádu ve Francii vyrazil zuby, zase mě to chytlo, bral jsem antibiotika, musel jsem na týden vyřadit kolo, což byla nepříjemná čára přes rozpočet. Nyní se tedy rozjíždím, ale tým mi dává čas, abych se rozzávodil, v Algarve se ode mne výsledky neočekávají. Přijdou další závody, v květnu máme hezký program.
V Algarve budete za tým Equipo Kern Pharma poprvé v profesionálním závodě, který vysílá Eurosport. V květnu jich ale bude více, vysíláme spoustu závodů, kde pojede sestava EKP. Část týmu by měla startovat na Mallorce, část vyrazí do Francie, mj. na krásný závod Tro-Bro Léon v Bretani. Víte, kde budete startovat?
O Bretani jsme se již v týmu bavili, ale není zatím rozhodnuto, kde pojedu. Rád bych se poté přesunul domů na Závod míru.
Nikdy jste se netajil tím, že jste si v týmu lidsky hodně sedl, pokračuje tato pohoda dále?
Pokračuje, jsem moc spokojený přes současné zdravotní komplikace. V týmu mi dávají najevo, že to není žádná katastrofa, že se z toho vzpamatuji. Dívají se do budoucnosti. A především, vnímám, že závodníci jsou po ně lidé, berou mě hodně z té lidské stránky.
Ve španělském týmu plném španělských cyklistů vládne španělština, jak se zlepšujete?
Pokroky jsou znát, zlepšuji se, denně chytám nová slova, věty. Už si dokáži pokecat například s masérem, nedávno mne chválil, jaký jsem udělal pokrok.
Koho ze sestavy Equipo Kern Pharma byste zmínil, kdo by měl být vidět?
Včera na Classica da Arrabida dojel osmý Ivan Moreno, což je pro nás hezký úspěch. Je to drobnější vrchař, do kopců na něj budeme spoléhat. Neskutečný talent je Raúl García Pierna, čerstvě dvacetiletý. A do spurtu máme zkušeného Enriqueho Sanze, který jezdil i za Movistar.
Váš tým kvůli pozitivním testům na covid-19 odstoupil z nejednoho závodu, v Turecku a v Katalánsku.
Zvláště Katalánsko mrzí, to pro nás byl strašně důležitý závod kvůli sponzorovi Kern Pharma. Chytlo to vedení, skupina cyklistů, covid-19 nám dost překopal program. Ale v týmu hodně dali na bezpečí a raději ze závodů odstoupili, nic neriskovali. Před chvílí jsme se ubytovali v hotelu, jsme tu sami, pohybujeme se v naší bublině, stejní kluci na pokojích, stále se nosí roušky, už jsem na to zvyklý z loňska. Co víme, v Portugalsku není situace tak špatná, jako jinde.
Loni vyhrál Algarve Remco Evenepoel, se kterým jste se potkával v juniorech, jaké na něj máte vzpomínky.
Hodně jsem viděl jeho záda, nejen já… Souhlasím se Zdeňkem Štybarem a Petrem Vakočem, že je to vlastně skromný kluk. Letos ale v pelotonu nebude. Bude v něm ale Fabio Jakobsen, hodně se na něj těším, jsem rád, že je zpět.
Cyklistika
Giro d´Italia tradičně na Eurosportu
07/05/2021 AT 09:56
Cyklistika
Startuje květnový cyklistický program Eurosportu – Okolo Algarve
04/05/2021 AT 00:38