Velkou pozornost poutá tradičně skvěle obsazený a vrchařský etapový závod Okolo Katalánska, na němž prověří své síly i někteří z favoritů Tour de France v čele se silnou sestavou Movistaru, za který startuje dvojice Nairo Quintana a Alejandro Valverde.
Startuje se podobně jako loni v přímořském letovisku Callela na Costa del Maresme přibližně 50 kilometrů severně od Barcelony. Po dvou etapách s méně náročným profilem vjedou cyklisté do hor, ve třetí etapě je čeká závěrečné stoupání do výšky 2148 metrů nad mořem, těžké budou i další tři etapy. V závodě tentokrát není žádná časovka, v neděli Okolo Katalánska končí náročným okruhem v Barceloně a okolí.
Závod Okolo Katalánska patří k nejstarším etapovým závodům světa, první ročník se jel již v roce 1911. Nejčastěji vítězí španělští cyklisté, ale v posledních pěti letech z nich vyhráli jen Joaquim Rodriguez (2014) a loni Alejandro Valverde. V listině vítězů jsou zapsána nejslavnější jména světové cyklistiky – Eddy Merckx, Miguel Indurain, Jacques Anquetil, Felice Gimondi, Claudio Chiappucci, Francesco Moser, Sean Kelly atd.
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Na startu 98. ročníku by dle předběžné startovní listiny měli kromě hvězd Movistaru být i Adam a Simon Yatesové, Steven Kruijswijk, Rigoberto Uran, Fabio Aru, Esteban Chavez, Daniel Martin a Thibaut Pinot. Na start se pravděpodobně postaví i dvojice cyklistů z České republiky – Jan Hirt a Daniel Turek.
Živé přenosy z katalánských etap sledujte od pondělí 19. března v 15:45 na Eurosportu 1. Přenosy komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16