Sedm etap ve Spojených arabských emirátech, celkem 1045 kilometrů, jediný závod World Tour na Blízkém východě. SAE jsou federací sedmi emirátů, pět z nich navštíví peloton UAE Tour.
Většina ze sedmi etap je rovinatých a budou příležitostí pro špičkové spurtery, kterých se objeví v pelotonu řada, mj. Pascal Ackermann, Caleb Ewan, Sam Bennett, Elia Viviani, Fernando Gaviria, Giacomo Nizzolo, čeká nás „malé“ spurterské mistrovství světa. Rozhodující pro celkovou klasifikaci pravděpodobně budou 3. a 5. etapa se stoupáními na Jebel Hafeet a Jebel Jais.
V loňském roce pořadatelé zrušili šestou a sedmou etapu kvůli Covidu-19. Celkovým vítězem se stal Adam Yates a letos bude svůj úspěch obhajovat. Druhý byl Tadej Pogačar, pozdější vítěz Tour de France, také on bude letos v pelotonu. Na start se postaví sestavy všech 19 týmů World Tour plus stáj Alpecin-Fenix. Startovní listina je plná velkých cyklistických jmen, hvězdami pelotonu budou mj. Chris Froome, Mathieu van der Poel, Alejandro Valverde a Vincenzo Nibali. V barvách stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux se představí Jan Hirt.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Etapy ve Spojených arabských emirátech vysílá Eurosport živě na obou programech. Výjimkou je úvodní etapa, kterou nabídne E2 ze záznamu od 16:15. Komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.
O víkendu 20. a 21. února vysílá Eurosport živě 2. a 3. etapu závodu Tour des Alpes Maritimes et du Var (přenos dnešní úvodní etapy se nevyrábí a není ani na Eurosport Playeru). Závod v jižní Francii se bude rozhodovat v kopcích, na start se postaví mj. vítěz Gira d´Italia Tao Geoghegan Hart, Thibaut Pinot, Nairo Quintana a Petr Vakoč.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43