Sedm etap ve Spojených arabských emirátech, celkem 1045 kilometrů, jediný závod World Tour na Blízkém východě. SAE jsou federací sedmi emirátů, pět z nich navštíví peloton UAE Tour.

Většina ze sedmi etap je rovinatých a budou příležitostí pro špičkové spurtery, kterých se objeví v pelotonu řada, mj. Pascal Ackermann, Caleb Ewan, Sam Bennett, Elia Viviani, Fernando Gaviria, Giacomo Nizzolo, čeká nás „malé“ spurterské mistrovství světa. Rozhodující pro celkovou klasifikaci pravděpodobně budou 3. a 5. etapa se stoupáními na Jebel Hafeet a Jebel Jais.

Cyklistika
Belgické otvíráky: Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne
PŘED HODINOU

V loňském roce pořadatelé zrušili šestou a sedmou etapu kvůli Covidu-19. Celkovým vítězem se stal Adam Yates a letos bude svůj úspěch obhajovat. Druhý byl Tadej Pogačar, pozdější vítěz Tour de France, také on bude letos v pelotonu. Na start se postaví sestavy všech 19 týmů World Tour plus stáj Alpecin-Fenix. Startovní listina je plná velkých cyklistických jmen, hvězdami pelotonu budou mj. Chris Froome, Mathieu van der Poel, Alejandro Valverde a Vincenzo Nibali. V barvách stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux se představí Jan Hirt.

Etapy ve Spojených arabských emirátech vysílá Eurosport živě na obou programech. Výjimkou je úvodní etapa, kterou nabídne E2 ze záznamu od 16:15. Komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.

O víkendu 20. a 21. února vysílá Eurosport živě 2. a 3. etapu závodu Tour des Alpes Maritimes et du Var (přenos dnešní úvodní etapy se nevyrábí a není ani na Eurosport Playeru). Závod v jižní Francii se bude rozhodovat v kopcích, na start se postaví mj. vítěz Gira d´Italia Tao Geoghegan Hart, Thibaut Pinot, Nairo Quintana a Petr Vakoč.

Cyklistika
Clásica de Almeria odstartuje silniční cyklistický program Eurosportu 2021
12/02/2021 AT 21:50
Cyklistika
Únorový cyklistický silniční program Eurosportu
28/01/2021 AT 09:47