Cyklistika

Tour de France tradičně na Eurosportu

Share this with
Copy
Share this article

Tour de France 2018 winner Great Britain's Geraint Thomas (L), wearing the overall leader's yellow jersey, shakes hands with third-placed Great Britain's Christopher Froome on the podium after the 21st and last stage of the 105th edition of the Tour de Fr

Image credit: Getty Images

ByEurosport CZ
15/07/2019 at 21:17 | Updated 15/07/2019 at 21:17

Komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký se opět po roce těší na diváky Eurosportu a vysílání Tour de France, která odstartuje 6. července v Bruselu. Eurosport 1 nabídne živé přenosy všech 21 etap. Fanoušci cyklistiky se mohou těšit na přibližně 100 hodin živého vysílání.

Etapy TdF na české verzi Eurosportu budou komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký, kteří těží z velkých zkušeností komentování cyklistiky v posledních letech. Po každé etapě představí Eurosport magazín Tour de France Extra, v němž diváci uvidí rozhovory s cyklisty a jejich emoce brzy po dojezdu do cíle, analýzy jednotlivých etap atd.

Jak se Štěpánovi a Martinovi společně komentuje?

Cyklistika

První Monument roku Milán-Sanremo

YESTERDAY AT 16:31

ŠS: „Spolupráce s Martinem je vzácná v tom, že si po tři týdny nelezeme na nervy. Ono je to ve finále to nejdůležitější. Jsme zavření v prostoru asi 3x2 metry 4 až 7 hodin denně. Víc není třeba dodávat. Profesně je Martin jako bývalý profesionál na hranici experta a komentátora, to se také hned tak nevidí. Každopádně vidí v televizi víc než ostatní.“

MH: „Je to trochu jako časovka dvojic. Na Štěpána je spoleh, vždy přijede připravený a jede dokonalé tempo, což se hodí, protože mně někdy během závodu forma kolísá. Občas mi ale etapa sedne, a to pak dokážu dát i docela dlouhou špic. Již před časem jsem říkal, že si prostě společně sedneme k televizi a povídáme si o kolech. To je samozřejmě trochu nadsázka, ale v zásadě jsem přesvědčený, že je to tak dobře.“

Komentátor Štěpán Straka má letos pro diváky Eurosportu připravené i malé překvapení. Poprvé se totiž podívá přímo do Francie, komentátorské povinnosti mu v tom v minulých letech bránily. Letos připraví divákům Eurosportu sérii reportáží, videí a postřehů přímo z místa dění.

Tzv. Grand Départ se odehraje v Bruselu na počest 50. výročí prvního vítězství Eddyho Merckxe na Tour de France. Úvodní etapa se dotkne míst, v nichž legenda světové cyklistiky vyrůstala. Ovšem Tour de France začíná na Eurosportu 1 již ve čtvrtek 4. července v 18:30 oficiálním představením všech týmů.

Nejatraktivnější bývají na TdF horské etapy. Letos si cyklisté už v prvním týdnu užijí známou Planinu krásných dívek a další vrcholy ve Vogézách, než v dalších týdnech vjedou do Pyrenejí a Alp. V Pyrenejích ve 14. etapě mají v itineráři závěrečné stoupání na proslulý Tourmalet do nadmořské výšky 2115 metrů. Ještě drastičtější budou alpské etapy, v nichž se definitivně rozhodne o vítězi:

18. etapa má 18 km před cílem Col du Galibier v nadmořské výšce 2642 metrů
19. etapa vede přes nejvyšší bod ročníku Col de l´Iseran v nadmořské výšce 2770 metrů
20. etapa končí více než 30 km dlouhým stoupáním do Val Thorens v nadmořské výšce 2365 metrů. Parádní závěr 106. ročníku!

Cíl Tour de France je opět na Avenue des Champs-Élysées v Paříži. Časovky jsou dvě, přesto časovkáře nečeká „jejich“ TdF, první je týmová a druhá kopcovitá, v níž mohou uspět i vrchaři.

Na startu TdF by neměl chybět Král české cyklistiky Roman Kreuziger.

Cyklistika

Mont Ventoux Dénivelé Challenge

05/08/2020 AT 22:18
Cyklistika

Cyklistická World Tour pokračuje – Okolo Polska

03/08/2020 AT 08:46
Share this with
Copy
Share this article