Etapy TdF na české verzi Eurosportu budou opět komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký, kteří těží z velkých zkušeností komentování cyklistiky v posledních letech. Tour de France začíná na Eurosportu 1 již ve čtvrtek 5. července v 18:30 oficiálním představením všech týmů.
Trasa letošního ročníku je mimořádně atraktivní. Cyklisté v úvodním týdnu zamíří do větrné Bretaně, kde budou stoupat i na slavnou zeď – Mur de Bretagne. Poté se vydají po kostkách do Roubaix. A hned po prvním dni odpočinku jsou v programu alpské etapy včetně stoupání na Alpe d´Huez. Nechybějí ani náročné pyrenejské kopce, cíl je opět na Avenue des Champs-Élysées v Paříži. Časovky jsou dvě, přesto časovkáře nečeká „jejich“ TdF, první je týmová a druhá hodně kopcovitá, v níž uspějí i vrchaři.
Z každé etapy bude Eurosport vysílat kompletní přímý přenos, tedy etapu od startu do cíle. Před i po každé etapě představí oblíbený expert Eurosportu Juan Antonio Flecha magazín Tour de France Extra, v němž diváci uvidí rozhovory s cyklisty a jejich emoce brzy po dojezdu do cíle, analýzy jednotlivých etap atd.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Na start TdF se postaví špička světové cyklistiky včetně Chrise Frooma. Podle aktuálních zpráv jeho nález UCI nepovažuje za doping a Froome může bez obav závodit a bojovat o páté vítězství. Stal by se pátým cyklistou, kterému se to podaří, před ním to dokázali pouze Anquetil, Merckx, Hinault a Indurain. Největšími soupeři Frooma, který nedávno vyhrál Giro d ´Italia, by měli být Tom Dumoulin, Nairo Quintana, Vincenzo Nibali, Richie Porte, Romain Bardet, Adam Yates a Rigoberto Uran. V pelotonu nebude chybět trojnásobný mistr světa Peter Sagan. Jeho soupeři ve spurtech budou mj. Mark Cavendish, Fernando Gaviria, Dylan Groenewegen, Arnaud Démare, André Greipel, Alexander Kristoff, Marcel Kittel, konkurence bude mimořádná. V pelotonu TdF letos pravděpodobně nebude žádný český cyklista.
Peter Sagan bude – podobně jako v loňském roce v úvodních etapách – odpovídat na otázky fanoušků během živých přenosů Eurosportu. Peter Sagan bude vybírat nejzajímavější dotazy s hashtagem #AskSagan ze sociálních sítí.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43