Z každé etapy bude Eurosport vysílat kompletní přímý přenos, tedy etapu od startu do cíle. Před i po každé etapě představí oblíbený expert Eurosportu Juan Antonio Flecha magazín Tour de France Extra, v němž diváci uvidí rozhovory s cyklisty a jejich emoce brzy po dojezdu do cíle, analýzy jednotlivých etap atd. To nejlepší z každé etapy mohou diváci sledovat každý večer v hodinovém programu nazvaném Le Tour by Lemond, v němž je etapami Tour de France provede její trojnásobný vítěz a další expert Eurosportu Greg Lemond. Zkrácené záznamy etap bude Eurosport opakovat ve večerních, nočních i ranních hodinách.
Po tzv. Grand Départ v Düsseldorfu vyrazí cyklisté směr belgický Lutych a na trase letošního ročníku TdF je poté čeká pět pohoří. Nejprve Vogézy se známou La Planche des Belles Filles (Planina krásných dívek) v 5. etapě, poté Jura, kde v 9. etapě do prudkých kopců Col de la Biche, Col du Grand Colombier (stoupání až 22 %) a Mont du Chat nastoupají celkově 4600 výškových metrů. Poté musejí cyklisté překonat pyrenejské průsmyky, Centrální masív a v závěrečném týdnu Alpy, v nich i nejvyšší bod závodu v 17. etapě Col du Galibier s nadmořskou výškou 2642 m. Zatímco během letošního jubilejního 100. ročníku Gira d´Italia měli cyklisté na programu dvě individuální časovky o celkové délce 69 kilometrů, na TdF to bude pouze 36,5 kilometrů. První časovka je hned na úvod v Düsseldorfu, druhá předposlední den v Marseille. Cíl Tour de France bude tradičně v Paříži na Champs-Élysées 23. července.
Na start TdF se postaví špička světové cyklistiky, z úzké špičky nebudou v pelotonu pravděpodobně jen vítěz Gira d´Italia Tom Dumoulin a Vincenzo Nibali. Ve startovní listině jsou trojnásobný vítěz Chris Froome, Nairo Quintana, dvojnásobný vítěz Alberto Contador, Alejandro Valverde, Peter Sagan, Fabio Aru, Richie Porte a Romain Bardet. Výtečná bude konkurence i mezi spurtéry – Mark Cavendish, Marcel Kittel, Arnaud Démare, Nacer Bouhanni, Dylan Groenewegen, John Degenkolb i André Greipel. Českou cyklistiku zastupují Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a Ondřej Cink. Petra Sagana bude na TdF podporovat i jeho bratr Juraj.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Etapy TdF na české verzi Eurosportu budou komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký, kteří těží z velkých zkušeností komentování cyklistiky v posledních letech. Tour de France začíná na Eurosportu již ve čtvrtek 29. června v 18:00 na programu Eurosport 1 oficiálním představením všech týmů.
V roce 2017 nabízí Eurosport jedinečný cyklistický kalendář. Pokrývá nejen všechny tři Grand Tour s rozšířeným vysíláním, ale i většinu dalších závodů UCI World Tour včetně všech Monumentů. Eurosport nabízí během roku přes 200 dní s cyklistickým programem a celkově na 2300 hodin cyklistického vysílání.
Cyklistický program Eurosportu po Tour de France do konce srpna:
Okolo Valonska
Clasica Ciclista San Sebastian
Prudential Ride London-Surray Classic
Okolo Polska
Okolo Utahu
ME
Eneco Tour
Arktický závod Norskem
Vuelta a España
Cyclassics Hamburg
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43