Komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký se opět po roce těší na diváky Eurosportu a vysílání Tour de France, která odstartuje dnes ve 13:55 na programu E1. Fanoušci cyklistiky zažijí přenosy všech 21 etap, celkově více než 100 hodin živého vysílání.
Největší jména světové cyklistiky jsou připravena na start první Grandtour letošního roku. Eurosport a Global Cycling Network (GCN) spojily síly, aby fanouškům představily každou minutu každé etapy Tour de France 2020. Discovery využije mimořádného rozsahu sítí a produktů a nabídne nejslavnější cyklistický závod divákům na více než 75 trzích po celém světě.
Tzv. Grand Départ 107. ročníku se odehraje v Nice na Azurovém pobřeží. Z českého pohledu se máme na co těšit a komu fandit. Na start v Nice se postaví Roman Kreuziger a Jan Hirt. Bohužel, zranění vyřadilo na poslední chvíli již nominovaného Zdeňka Štybara. Slovenské diváky jako každoročně zvedne z křesel účast Petra Sagana.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
V letošním roce se v barvách Eurosportu představí nejširší počet expertů z řad bývalých cyklistických profesionálů, kteří diváky zavedou do dění v pelotonu. Společně s Ashley Houseovou a Louisem-Pierrem Frileuxem bude on-site reportérem Bernie Eisel. V mezinárodním týmu Eurosportu je i první britský vítěz Tour de France Bradley Wiggins, kterého v britském vysílání doplní Sean Kelly. Dvojnásobný vítěz TdF Alberto Contador představí své analýzy španělským divákům, Jacky Durand a David Moncoutié pokryjí francouzské vysílání Eurosportu. Každý den Eurosport připraví další díl populárního podcastu ´The Bradley Wiggins Show´, v němž Bradley Wiggins představí své analýzy jednotlivých etap.
Průběh nedávného závodu Critérium du Dauphiné naznačil, co by nás mohlo během Tour de France čekat – bitva dvou nejsilnějších stájí Ineos Grenadiers a Jumbo-Visma. Cyklisté Ineosu (Sky) vyhráli pět posledních ročníků, ovšem tentokrát Chris Froome a Geraint Thomas chybějí v nominaci. Primož Roglič je asi favoritem číslo jedna přes zranění, která utrpěl na Critériu du Dauphiné. Titul obhajuje Egan Bernal, ani jeho zdravotní stav není stoprocentní, z Critéria du Dauphiné odstoupil pro bolesti zad. Na start TdF se postaví výkvět světové cyklistiky, své týmy povedou Adam Yates, Emanuel Buchmann, Thibaut Pinot, Romain Bardet, Nairo Quintana, Rigoberto Urán, Miguel Ángel López atd. V čele mladé generace očekávejme jména Tadej Pogačar a Pavel Sivakov.
Eurosportu se říká „Domov cyklistiky“ (Home of Cycling) a fanoušci silniční cyklistiky se na něm po restartu sezony mohou znovu cítit opravdu jako doma. Tradičně bude Eurosport vysílat všechny tři Grandtour, po Tour de France i Giro d´Italia a španělskou Vueltu. V den startu Tour de France 29. srpna začne i pětidenní závod Okolo Maďarska, kde startuje český tým Elkov-Kasper. Eurosport nabídne divákům hodinové záznamy všech etap.
Eurosport si v tomto roce zajistil prodloužení práv na vysílání Tour de France. Nejméně do roku 2025 nabídne divákům exkluzivně na 38 trzích každou minutu každé etapy. Eurosport tím opět potvrdil své postavení „Domova cyklistiky“.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43