Téměř 200 klasikářských km na trase Lovaň – Overijse. Závod v minulých letech přinesl hodně radosti českým fanouškům, v roce 2016 ho vyhrál Petr Vakoč. Tři roky před ním se z vítězství radoval Peter Sagan.
Startovní listina je plná špičkových cyklistických jmen, mj. Julian Alaphilippe, Mathieu van der Poel, Tim Wellens, Romain Bardet, Michal Kwiatkowski. V pelotonu budou dva zástupci české i slovenské cyklistiky Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Erik Baška a Juraj Sagan.
Závod měří 197 km, jede se v provinciích Vlámský Brabant a Valonský Brabant, start je v Leuvenu (česky Lovaň), cíl v Overijse. Trasa závodu je typicky klasikářská, na cyklisty čeká 24 tzv. hellingenů, přes některé pojedou vícekrát. Poslední stoupání je v závěrečném kilometru – 700 metrů dlouhý Schavei, kde před čtyřmi lety nezadržitelně nastoupil Petr Vakoč.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Letos se jede 60. ročník, poprvé se cyklisté postavili na start Brabantského šípu v roce 1961, tehdy vyhrál domácí Pino Cerami. Nejčastějšími vítězi jsou Belgičané, do listiny vítězů se zapsal i největší z největších Eddy Merckx, dále Roger de Vlaeminck, Michel Pollentier, Freddy Maertens, Claude Criquelion, v novějších časech Johan Museeuw, Philippe Gilbert a Tim Wellens. V loňském roce triumfoval Mathieu van der Poel.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48