Krátká historie a obrovská popularita. Že jsou právě Strade Bianche nejkrásnějším závodem roku, není až tak ojedinělý názor. Vítejte v Toskánsku, na prašných bílých silnicích. Cíl je na jednom z nejkrásnějších náměstí světa Piazza del Campo v Sieně.
Loni zažili cyklisté na Strade Bianche asi nejhorší podmínky ve dvanáctileté historii závodu. Zima, teplota těsně nad nulou, mokro, bláto, cyklisté v cíli vypadali jako cyklokrosaři. Však také jeden z nejlepších cyklokrosařů světa Wout van Aert skončil za Benootem a Bardetem na třetím místě. Tiesj Benoot se přibližně 18 kilometrů před cílem v drsných podmínkách vydal stíhat vedoucí duo Bardet a van Aert, zatímco se největší favorité Sagan, Štybar, Valverde a Kwiatkowski hlídali někde vzadu. A na posledním šotolinovém úseku ujel Benoot i jim, v cíli na úchvatném Piazza del Campo měl na Bardeta 39 sekund. Jeho letošní start je zatím tajenkou, protože si zranil koleno při pádu na Omloop Het Nieuwsblad, podle posledních zpráv by zranění nemělo být vážné.
V letošní startovní listině jsou mj. Alejandro Valverde, Greg van Avermaet, Rafal Majka, Wout van Aert, Geraint Thomas, Tim Wellens.
Cyklistika
MS v silniční cyklistice od 19. do 26. září – kompletní program na E1
17/09/2021 AT 11:01
Strade Bianche jsou pátým letošním závodem kategorie World Tour. Za krátkou existenci si vydobyly významné renomé, konkurence rok od roku rostla a v posledních letech se na něm schází světová klasikářská špička. Název znamená v češtině „bílé silnice“ a odkazuje na dlouhé úseky prašných šotolinových cest, jejichž celková délka bývá až přes 60 km. A bude tomu tak i letos, přesně 63 km rozdělených do 11 úseků, italsky settore. Poslední úsek Tolfe je pouze 13 km před cílem a bývá jedním z rozhodujících faktorů pro výsledek závodu. Nejen nezpevněný povrch je záludností pro cyklisty, čekají je i prudká krátká stoupání, a opravdu prudká, např. v posledním settore dokonce až 18 procent a poté 16 procent uprostřed Sieny krátce před cílem, v poslední bitvě o vítězství.
Že Italům odpověď na belgické klasiky na kostkách vyšla, se můžeme opět přesvědčit na obrazovkách Eurosportu – 9. března od 14:00 na programu E2, komentuje Štěpán Straka. Eurosport zároveň ve 12:30 vysílá na E2 i ženský závod Strade Bianche, který má za sebou čtyři ročníky.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21