Eurosport

Sparta Praha startuje na závodě Okolo Slovinska

Sparta Praha startuje na závodě Okolo Slovinska

The 18/06/2019 at 12:25Updated The 18/06/2019 at 12:53

Minulý týden vysílal Eurosport závod Okolo Maďarska, ve kterém kromě úspěšného vystoupení týmu Elkov Author mohli diváci vidět i cyklisty Sparty Praha. Sparťané se na Eurosportu představí i tento týden – v etapách Okolo Slovinska. Jak se chystají na slovinské etapy, jsme se ptali šéfa týmu Zdeňka Rubáše.

Do Slovinska jedete z etap v Maďarsku, můžete je zhodnotit?

Nejedeme do Slovinska přímo z Maďarska, vrátili jsme se domů a do Slovinska vyměníme část týmu. Když se ohlédnu zpět za maďarskými etapami, byl to krásný závod, velmi dobře organizovaný, skladba etap byla vydařená. Příští rok startuje v Maďarsku Giro d´Italia, je znát, že se připravují, že to zvládnou. Bohužel jsme nestartovali v Maďarsku v úplně ideální sestavě a kondici několika závodníků, máme tři jezdce po úrazech, zlomeninách, byl to pro ně první závod po zranění, takže se spíše rozjížděli. Naším nejlepším jezdcem byl v Maďarsku Tomáš Kalojíros, skončil nejvýše v celkové klasifikaci a v poslední etapě byl v úniku, takže byl vidět i na televizních obrazovkách.

V jaké sestavě se ve Slovinsku představíte?

Jan Stöhr, Tomáš Kalojíros, Tomáš Schühler, Michal Schuran, Petr Malán, Jan Rajchart a František Honsa, který patří k nejlepším mladým jezdcům Českého poháru do 23 let.

Ve Slovinsku bude silnější konkurence než v Maďarsku, jaké jsou před závodem pocity? Závodil některý z vašich kluků v jednom pelotonu např. s Cavendishem?

S Cavendishem asi ne, nevybavuji si, že by se to stalo. Samozřejmě respekt k závodníkům a stájím World Tour v klucích je, na druhou stranu, jsou to závody proti jezdcům, kteří jsou vyježdění, umějí jezdit. V těchto závodech se jezdí jinak, nejede se tolik na riziko, není tolik pádů, jsou úseky, v nichž se závodí a jede na doraz, naopak i úseky, v nichž se jede tempo, až odpočívá, není to tak hektické jako v závodech nižších kategorií nebo amatérských.

A úkoly? Kde máte největší ambice? Uvidíme opět v úniku sparťanský dres?

Rádi bychom se opět ukázali vpředu, právě tak, jak to dokázal v Maďarsku Tomáš Kalojíros. Ale platí to i pro dojezdy. Alespoň v některých etapách dobře zaspurtovat. Máme slušné tempaře, uvidíme, co František Honsa, který je dobrý v kopcích. Ve Slovinsku můžeme pouze překvapit, uvidíme, kdo z kluků bude mít odvahu.

Výkony Sparťanů ve Slovinsku, kde jedou např. Pascal Ackermann, Mark Cavendish a domácí talent Tadej Pogačar, sledujte od středy 19. června ŽIVĚ na Eurosportu.