Froome tehdy mohl útočit na prvenství v etapě, měl evidentně v nohách dost sil na to, aby ohrozil vpředu stoupajícího Alejandra Valverdeho. To bylo otáčení na Wigginse, to bylo gest a pohledů! Froome tehdy cítil, že má na etapové vítězství, ale musel splnit úkol, dovést vedoucího Wigginse s minimální ztrátou do cíle. Tým Sky se z toho poučil a nepřipouští narušení hierarchie – všichni jedou na jediného lídra.
Ale proč?! Etapy může vyhrávat i někdo jiný než pouze lídr týmu. Froome už v závěru takového kopce nikoho nepotřebuje, už ty poslední metry musí zvládnout sám, a Mikel Landa vypadal včera skvěle a mohl se pokusit vyhrát. Jenže se podle hierarchie svého týmu musel držet s Froomem...
Stephen Cummings neuspěl ve snaze o vítězství možná v první etapě, v níž bylo od začátku jasné, že se o ní poperou jezdci z úniku. Doteď se pohyboval pořád na ocase a ani nešlápl. Tentokrát to byla sázka na jistotu, vždyť proč by tým Sky nenechal jet skupinu, v níž nejlepší v pořadí byl Cyril Gautier se ztrátou 51 minut… Přesto tým Sky jel celou etapu zbytečně bláznivé tempo a… pak je hlavní konkurenti zdecimovali v závěru. Samozřejmě ve Sky nemohli tušit, že Froomovi v posledních dvou stovkách metrů náročného stoupání dojdou síly, ale proč vůbec zkoušeli se svým lídrem na celkovou klasifikaci vyhrát etapu?!
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Udělali stejnou chybu jako BMC v etapě na Planinu krásných dívek – jako by nevěděli, zda chtějí více etapu, nebo žlutý trikot. Před startem tvrdili, že pojedou tak, aby dále hájili žlutý dres, ale nezachovali se na silnici příliš sebevědomě?
Martin Hačecký, Štěpán Straka
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16