V pelotonu se poprvé v letošním roce objeví Roman Kreuziger. Od listopadu trénoval, dokonce na bruslích, absolvoval asi osm hokejových tréninků, poté přišly na řadu tréninky na kole, posilovna, túry v horách. A zpřísnění denního režimu pod taktovkou výživové specialistky Jany Žídekové. V prosinci absolvoval loni 16. jezdec Tour de France soustředění ve Španělsku.
Saudi Tour má pět etap, žádná z nich se nedá označit jako vrchařská, hodně příležitostí dostanou sprinteři a klasikáři. Celkem čeká cyklisty 755 kilometrů pouštní krajinou. Na start se postaví mj. sestavy 4 týmů World Tour: Bahrain – McLaren, NTT, Astana a UAE. Předpověď počasí oznamuje slunečné dny a 20 až 30 stupňů.
Saudi Tour vysílá Eurosport 2 ŽIVĚ od 4. do 8. února, přenos všech etap startuje ve 12:00. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Okolo Valencie
Od 5. do 9. února vysílá Eurosport 71. ročník závodu Okolo Valencie. Závod je druhým podnikem nově vzniklého kalendáře UCI ProSeries.
Okolo Valencie má pět etap, celkově čeká na cyklisty 790 kilometrů. Závod se oficiálně jmenuje Volta a la Comunitat Valenciana a představí se v něm 12 sestav World Tour po sedmi cyklistech. Podle předběžné startovní listiny by se v pelotonu měli objevit Alejandro Valverde, Tom Dumoulin, Michal Kwiatkowski, Greg van Avermaet, obhájce Ion Izagirre i 21letý talent Tadej Pogačar.
Závod v okolí Valencie se jel poprvé v roce 1929, mezi jeho vítěze se zapsaly hvězdy světové cyklistiky – Eddy Merckx, Bernard Hinault, Stephen Roche, Laurent Jalabert, Abraham Olano i Alejandro Valverde, který předloni zvítězil již potřetí. V loňském roce prohrál bitvu o vítězství o pouhých 7 sekund s Ionem Izagirrem.
Volta a la Comunitat Valenciana vysílá Eurosport 2 ŽIVĚ od středy 5. února v 15:00. Komentuje Štěpán Straka.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43