Getty Images

Roman Kreuziger odstartuje rok 2019 na Okolo Valencie

Roman Kreuziger odstartuje rok 2019 na Okolo Valencie

The 05/02/2019 at 20:55

Král české cyklistiky loňského roku Roman Kreuziger se poprvé představí v novém dresu Dimension Data na etapovém závodě Okolo Valencie. Přesně tak, jak plánoval již v listopadu.

Ve městě Orihuela odstartuje 70. ročník závodu Okolo Valencie 10 kilometrů dlouhou individuální časovkou. Časovka bude mít na závěr krátké prudké stoupání, kopcovité poté budou etapy 2–4, které by měly rozhodnout o celkovém vítězi závodu. Třetí etapa má šest vrchařských prémií, navíc závěrečné stoupání, podobně etapa čtvrtá. Nejvyšším bodem závodu je Culla 1048 metrů nad mořem, jediná prémie 1. kategorie – 11,3 km s průměrem 4,8 procent. Závod končí rovinatou etapou do Valencie s pěti okruhy městem.

Závod se oficiálně jmenuje Volta a la Comunitat Valenciana a představí se na něm celkem 25 týmů po sedmi cyklistech, 11 nejvyšší kategorie World Tour. Mistr světa Alejandro Valverde, Geraint Thomas, Greg van Avermaet a Adam Yates by podle startovní listiny měli být hlavními taháky pro diváky. České fanoušky cyklistiky potěší start Romana Kreuzigera v barvách Dimension Data, na silnicích v okolí Valencie začne sezonu 2019. V loňském roce skončil celkově osmý necelou minutu za vítězem Valverdem.

Závod v okolí Valencie se jel poprvé v roce 1929, mezi jeho vítěze se zapsaly hvězdy světové cyklistiky – Eddy Merckx, Bernard Hinault, Stephen Roche, Laurent Jalabert, Abraham Olano i Alejandro Valverde, který loni zvítězil již potřetí.

Závod Volta a la Comunitat Valenciana vysílá Eurosport ŽIVĚ od středy 6. února do neděle 10. února na programu E1 (denně od 14:00, nebo 14:30). Etapy komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.