Bude to hodně otevřený ročník. Komentátor Štěpán Straka: „Milán-Sanremo je nejzajímavější ze slavných klasik v tom, že je vše naprosto otevřené v otázce favoritů. Vyhrát totiž může spurter, časovkář, klasikář i vrchař. Dokázali to Nibali, Cavendish, Kwiatkowski atd. Letošní ročník je ještě otevřenější, cyklisté mají za sebou dlouhou pauzu a stěží předpokládat, v jaké formě nastoupí na start. Milán-Sanremo je nejsnadnější z Monumentů, co se týká itineráře, ale snad nejtěžší ho vyhrát, právě s ohledem na široký počet možných vítězů. Uvidíme na Cipresse a především na Poggiu, jak se závod vyvine. Tahákem je samozřejmě Peter Sagan, jenže právě on bude tím, na koho si ostatní favorité dají pozor, na jeho akci si každý počká.“
Peter Sagan touží po prvním vítězství na Milán-Sanremo. Pro slovenské fanoušky to bude hlavní otázka závodu: Dokáže Peter Sagan konečně vyhrát? V letech 2013 a 2017 dospurtoval na druhém místě, letos je Milán-Sanremo opět jedním z jeho hlavních cílů v sezóně, právě z toho důvodu, že ještě nikdy nestál na nejvyšším stupni. Okolo Flander a Paříž-Roubaix už Peter Sagan vyhrál, Milán-Sanremo by byl jeho třetím Monumentem, přiblížil by se tak Philippovi Gilbertovi, který vyhrál čtyři z pěti Monumentů. Philipp Gilbert bude jistě také na startu, protože právě Milán-Sanremo je tím jediným Monumentem, který mu ve sbírce chybí (byl dvakrát třetí). A jak již bylo řečeno, často vítězí nejen spurtéři, ale nejsilnější cyklista s dynamickým rychlým závěrem. Což úspěšně předvedl např. Vincenzo Nibali, který zaskočil všechny své soupeře na posledním kopci Poggio v roce 2018. Na startu se objeví sestavy všech 19 týmů nejvyšší kategorie World Tour plus dalších šest týmů, divokou kartu dostal mj. jiné Alpecin-Fenix, což napovídá, že na startu uvidíme Mathieuho van der Poela. V pelotonu budou i Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar.
Závod měří 299 kilometrů, také letos jsou na posledních desítkách kilometrů dvě tradiční stoupání – Cipressa a Poggio. Stoupání na Poggio, které bylo poprvé zařazeno v roce 1960, je dlouhé 3,7 km s průměrem pod 4 %, nejvíce 8 %. Stoupání nikoli strmé, ovšem co je podstatné – po 290 kilometrech dřiny. Rozhodne se opět tam?
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Cipressa a Poggio v itineráři letošního ročníku zůstaly, ovšem jinak je trasa závodu úplně překopaná. Nejvyšším bodem je Colle di Nava asi 70 km před cílem v nadmořské výšce 936 metrů.
Rekordmanem v počtu vítězství je Eddy Merckx. Vyhrál sedmkrát (!) v letech 1966–1976. Kdo bude vítězem 111. ročníku Milán-Sanremo? To se všichni dozvíme z živého přenosu Eurosportu 8. srpna na E1 od 15:50. Eurosport nabídne divákům přibližně poslední tři hodiny závodu. Na diváky se těší komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký.
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16