Závod, který se jede z velké části právě na olympijské trati, má krátkou tradici, ale ve Velké Británii si rychle získává popularitu. Svědčí o tom i startovní listina, do Londýna vyšle své cyklisty 16 stájí World Tour. Podobně jako v loňském roce se tak do startovní listiny nevejdou v předcházejících ročnících tradiční účastníci – reprezentace Velké Británie a britské stáje jako One Pro Cycling, Madison Genesis, JLT Condor, Team Wiggins atd.
Diváci se mohou těšit především na špičkové spurtéry – Mark Cavendish, Caleb Ewan, Elia Viviani, Ben Swift, Luka Mezgec, Michael Matthews, Niccolo Bonifazio, Giacomo Nizzolo, Sacha Modolo, Max Walscheid atd. V minulých letech závod vyhráli Alexander Kristoff, Tom Boonen, Jean-Pierre Drucker, Adam Blythe, Arnaud Démare a úvodní ročník Mark Cavendish. V barvách stále CCC budou na startu dva čeští cyklisté Michal Schlegel a František Sisr.
Závod odstartuje v St. James's Parku, povede přes City dále na jihozápad do hrabství Surrey (kde se v kopcích pojede několik okruhů) a poté se cyklisté vrhnou zpět a budou finišovat na bulváru The Mall, který spojuje Trafalgarské náměstí a Buckinghamský palác. Pokud do cíle dospěje celý peloton pohromadě, či jeho větší část, bude to parádní sprint, The Mall je dlouhý přesně půl námořní míle, tj. 926 metrů (spurtuje se ale přibližně 500 metrů).
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Eurosport bude vysílat závod z Londýna ze záznamu v neděli 29. července od 20:00 na programu E1. V sobotu 28. červenci na E2 od 17:45 nabídneme ŽIVĚ i závod žen. Prudential RideLondon-Surrey Classic komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43