Závod, který se jede z velké části právě na olympijské trati, má krátkou tradici, ale ve Velké Británii si rychle získává popularitu. Svědčí o tom i startovní listina, do Londýna vyšle své cyklisty 14 stájí World Tour, zatímco loni jich bylo jen sedm. Na start se tak nedostanou tradiční účastníci – reprezentace Velké Británie a Team Wiggins. Na rozdíl od loňska se ale na start nepostaví vítěz Tour de France Chris Froome. Diváci se mohou těšit především na špičkové spurtéry – André Greipel, John Degenkolb, Alexander Kristoff, Ben Swift, Elia Viviani, Sam Bennett i vítěz bodovací soutěže TdF Michael Matthews.
Závod odstartuje v St. James's Parku, povede přes City dále na jihozápad do hrabství Surray (kde se v kopcích pojede několik okruhů) a poté se cyklisté vrhnou zpět a budou finišovat na bulváru The Mall, který spojuje Trafalgarské náměstí a Buckinghamský palác. Pokud do cíle dospěje celý peloton pohromadě, či jeho větší část, bude to parádní sprint, The Mall je dlouhý přesně půl námořní míle, tj. 926 metrů (spurtuje se ale přibližně 500 metrů).
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Eurosport bude vysílat závod z Londýna v noci z neděle na pondělí 31. července od 00:15 na programu E1. Prudential Ride London Surray Classic komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43