Závod, který se jede z velké části právě na olympijské trati, má krátkou tradici, ale ve Velké Británii si rychle získává popularitu. Svědčí o tom i startovní listina, do Londýna vyšle své cyklisty 14 stájí World Tour, zatímco loni jich bylo jen sedm. Na start se tak nedostanou tradiční účastníci – reprezentace Velké Británie a Team Wiggins. Na rozdíl od loňska se ale na start nepostaví vítěz Tour de France Chris Froome. Diváci se mohou těšit především na špičkové spurtéry – André Greipel, John Degenkolb, Alexander Kristoff, Ben Swift, Elia Viviani, Sam Bennett i vítěz bodovací soutěže TdF Michael Matthews.
Závod odstartuje v St. James's Parku, povede přes City dále na jihozápad do hrabství Surray (kde se v kopcích pojede několik okruhů) a poté se cyklisté vrhnou zpět a budou finišovat na bulváru The Mall, který spojuje Trafalgarské náměstí a Buckinghamský palác. Pokud do cíle dospěje celý peloton pohromadě, či jeho větší část, bude to parádní sprint, The Mall je dlouhý přesně půl námořní míle, tj. 926 metrů (spurtuje se ale přibližně 500 metrů).
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Eurosport bude vysílat závod z Londýna v noci z neděle na pondělí 31. července od 00:15 na programu E1. Prudential Ride London Surray Classic komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16