Tour de France odstartuje v příštím roce z ostrůvku Noirmoutier v departementu Vendeé (region Pays de la Loire) a úvodní rovinatá etapa bude finišovat ve Fontenay-le-Comte po 195 kilometrech. Po další rovinaté etapě čeká na cyklisty ve třetí 32 km dlouhá týmová časovka. S itinerářem ostatních etap se mohou diváci Eurosportu seznámit v živém přenosu. Očekává se, že trasa nejprve povede do Bretaně, odkud pochází nově zvolený prezident UCI David Lappartient (na kongresu UCI v Bergenu jednoznačně porazil v hlasování 37:8 dosavadního šéfa unie Briana Cooksona) a mělo by se stoupat i na známý Mur de Bretagne.
Poté se peloton zřejmě vydá na severovýchod na kostky v okolí Roubaix, vyloučen není ani dojezd na známém Velodromu v Roubaix, v alpských etapách by měl být v itineráři slavný Alpe d´Huez, před závěrečnou etapou do Paříže by se mělo jet několik pyrenejských etap a vrchařská časovka v Baskicku. V Pyrenejích by měla být v itineráři známá místa jako Pau, Pla d´Adet, Luchon a Luz Ardiden. Snad nebude chybět ani proslulý Tourmalet.
Start Tour de France je posunut až na 7. července vzhledem k MS ve fotbale, vítěz bude korunován 29. července tradičně v Paříži. Na start se postaví méně cyklistů než v minulých letech, protože počet jezdců v jednotlivých stájích byl snížen z devíti na osm, tj. celkem 176 cyklistů místo 198.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Slavnostního představení se v Palais des Congrès zúčastní přibližně 4000 hostů, mezi nimi je potvrzena přítomnost řady hvězd světového pelotonu, např. Chrise Frooma, Alberta Contadora, Marka Cavendishe a Romaina Bardeta.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48