Il Lombardia je jedním z vrcholů cyklistické sezony a posledním tzv. monumentem roku po Milán – San Remo, Okolo Flander, Lutych – Bastogne – Lutych a Paříž– Roubaix. Předcházející čtyři letošní monumenty vyhráli Jasper Stuyven, Kasper Asgreen, Tadej Pogačar a Sonny Colbrelli. Nikdo tedy nedokázal uspět dvakrát. Il Lombardia je nejen posledním monumentem roku, ale i posledním letošním závodem kalendáře World Tour.
Eurosport letos připravil pro své diváky lahůdku – poprvé nabídne přenos celého závodu Il Lombardia. Přenos startuje v sobotu 9. října v 10:15 na programu Eurosport 1, komentovat ho budou Štěpán Straka a Martin Hačecký.
Na start letošního 115. ročníku se opět postaví špička světové cyklistiky. Nebude chybět mistr světa Julian Alaphilippe, jeho spolujezdcem bude Remco Evenepoel, který se v závodě loni těžce zranil. Opět dojde ke střetu dvou Slovinců – Primož Roglič vs Tadej Pogačar. K favoritům patří Thibaut Pinot a bratři Yatesové. V pelotonu se objeví i dvojice českých cyklistů – Petr Vakoč a Jan Hirt.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Trasa závodu se v historii často měnila, první ročník měl start i cíl v Miláně, letos se jede z Coma do Bergama. Závod měří 239 kilometrů, posledním stoupáním na trase je Colle Aperto asi 9 km před cílem. Nejvyšším bodem je Zambla Alta v nadmořské výšce 1257 metrů, ale jedním z rozhodujících bodů závodu může být především více než 9 km dlouhé stoupání na Passo di Ganda s průměrem 7,3 % asi 35 km před cílem.
V listině vítězů Okolo Lombardie jsou nejslavnější jména světového pelotonu, mj. Francesco Moser, Sean Kelly, Bernard Hinault, Roger de Vlaeminck, Eddy Merckx, Felice Gimondi. Nejúspěšnějším v historii je pětinásobný vítěz Fausto Coppi. Okolo Lombardie se jelo poprvé už v roce 1905, závod má tedy více než stoletou tradici.
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43
Cyklistika
Říjnový cyklistický silniční program Eurosportu
30/09/2021 AT 09:24