Getty Images

Petr Vakoč spolukomentuje 1. etapu Tour de France

Petr Vakoč spolukomentuje 1. etapu Tour de France

The 25/06/2019 at 08:39Updated The 06/07/2019 at 19:43

Jak ten čas letí! Petr Vakoč jezdí už šestý rok v barvách stáje Deceuninck - Quick-Step. Vlastně… závodně pátý, protože ten loňský strávil převážně rehabilitací po těžkém zranění. Diváci Eurosportu dnes uslyší Petra Vakoče v roli spolukomentátora a experta během vysílání 1. etapy Tour de France.

Petr Vakoč oslaví příští týden 27. narozeniny, bude tedy příležitost mu popřát vše nejlepší nejen do druhé poloviny sezony. Do závodního kolotoče naskočil Petr Vakoč už v lednu na závodě Vuelta a San Juan v Argentině, který Eurosport vysílal, a diváci tak mohli sledovat jeho první závodní kilometry po vážném zranění. Poté následovaly etapy v Kolumbii, oblíbená klasika Strade Bianche a další etapáky na obrazovkách Eurosportu Okolo Katalánska a Okolo Baskicka. Poté série klasik v Belgii a Nizozemsku včetně oblíbeného Brabantského šípu, naposledy náročný vrchařský závod Critérium du Dauphiné.

Dotazy na Petra Vakoče můžete psát během vysílání dnešní úvodní etapy TdF na adresu studio1@eurosport.cz. Petr Vakoč bude spolukomentovat přibližně závěrečné dvě hodiny etapy.