Závod Okolo Polska startuje v sobotu 29. července a na cyklisty čeká celkem sedm etap. Do té úvodní vyrazí z Krakovského rynku (Rynek Główny) a po 130 km se vrátí do historického centra Krakova. Po celkově 1136 kilometrech budou cyklisté 4. srpna finišovat ve vesnici Bukowina Tatrzańska, nejtěžší bude právě závěrečná horská etapa v blízkosti slovenských hranic. Cyklisté během sedmi dní pojedou přes Katovice, Řešov, Zabrze, Zakopane i slavný solný důl Wieliczka.
Pro české i slovenské diváky je startovní listina atraktivní. Na start se postaví řada českých cyklistů včetně Petra Vakoče a nebude chybět ani mistr světa Peter Sagan. V dresu týmu Bora-hansgrohe by měl jet i Erik Baška. Domácí stáj CCC Sprandi Polkowice už oznámila šestici pro závod a jsou v ní Jan Hirt, František Sísr a Michal Schlegel. V pelotonu bude spousta špičkových jmen světové cyklistiky, např. vítěz TdF 2014 Vincenzo Nibali a bývalý mistr světa Rui Costa, dále Adam Yates, Ilnur Zakarin, Wilco Kelderman, Davide Formolo a Tejay van Garderen.
Nejvíce vítězství slavila v závodě, který se jel poprvé v roce 1928, polská cyklistika. V 70. a 80. letech, kdy měl závod amatérský statut, vyhráli Poláci dokonce devatenáctkrát za sebou. V současnosti je již závod součástí kalendáře World Tour a na jeho start se letos postaví sestavy všech 18 týmů nejvyšší kategorie WT, které doplní nejlepší polský tým CCC Sprandi Polkowice. V posledních letech se do listiny vítězů zapsali Peter Sagan, domácí Rafal Majka, Moreno Moser, Ion Izagirre a Daniel Martin. Dvakrát triumfoval Ondřej Sosenka (2001 a 2004). V loňském roce byl nejlepší Tim Wellens i díky zrušené horské etapě kvůli silně nepříznivému počasí.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Polské etapy nedaleko našich hranic můžete sledovat na Eurosportu od 29. července do 4. srpna. První etapu vysílá E2 pouze ze záznamu od 22:00, další etapy od neděle ŽIVĚ střídavě na E1 a E2.
Cyklistický program Eurosportu po Tour de France do konce srpna:Clasica Ciclista San Sebastian
Prudential Ride London-Surray Classic
Okolo Polska
Okolo Utahu
ME
Eneco Tour
Arktický závod Norskem
Vuelta a España
Cyclassics Hamburg
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43