Peter Sagan odstartuje sezonu – podobně jako v předcházejících dvou letech – v Austrálii na Santos Tour Down Under, což je první závod kalendáře World Tour 2019 (Eurosport nebude vysílat pravděpodobně pouze 3 ze 38 závodů WT). Poté bude ovšem Saganův program odlišný a před jarními klasikami si po několika letech opět vyzkouší argentinské etapy. V letech 2013, 2014 a 2016 jel závod Tour de San Luis, který se v posledních letech již nekoná, poprvé se představí na Vuelta a San Juan.
Konkurence na Vuelta a San Juan bude výborná, ve spurtech i v boji o celkovou klasifikaci. Sagan na Tour de San Luis nikdy nevyhrál etapu, v tom, aby prolomil argentinskou nulu na kontě, se mu ve spurtech budou snažit zabránit Fernando Gaviria (přestoupil do UAE-Team Emirates) a Mark Cavendish. V pelotonu budou mj. Nairo Quintana, Julian Alaphilippe a také nejlepší junior světa Remco Evenepoel, na jehož výkony v dresu Deceuninck - Quick Step jsou všichni hodně zvědaví. V barvách Israel Cycling Academy by měl jet Daniel Turek, který v izraelské stáji prodloužil smlouvu o další rok.
Peter Sagan po argentinských etapách vyrazí na vysokohorské soustředění do španělské Sierra Nevady a vynechá úvodní belgické klasiky Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne, na nichž byl úspěšný především v loňském roce. A vynechá i Strade Bianche. Objevit by se měl v pelotonu na Tirreno – Adriatico a poté přijde na řadu monument Milano – San Remo a prodloužená série největších klasik v Belgii, Francii a Nizozemsku včetně Okolo Flander a Paříž – Roubaix. Tím prodloužením je čtvrtý monument sezony Lutych – Bastogne – Lutych, který pojede Peter Sagan poprvé. Hlavní cíle Petra Sagana do nové sezony jsou jasné – poprvé vyhrát Milano – San Remo, dále Okolo Flander a Paříž – Roubaix. V červenci pak boj o další zelený dres na Tour de France.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Vysílání etap Vuelta a San Juan startuje 27. ledna od 22:30 na programu E2.
Eurosport bude v roce 2019 – podobně jako v letošním roce – vysílat nejméně 50 cyklistických závodů nejen z evropských silnic, ale také z amerického kontinentu, Asie a Austrálie. Není divu, že se Eurosportu říká Domov cyklistiky (Home of Cycling). Cyklistické závody bude Eurosport vysílat na obou programech, nejvýznamnější z nich na Eurosportu 1. Cyklistiku budou stejně jako v minulých letech komentovat Štěpán Straka, Martin Hačecký a Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43