Všech 7 etap je horských a cyklisté vystoupají do vysokých nadmořských výšek. Úvodní pondělní etapa startuje v Loganu a hned od úvodních kilometrů čeká cyklisty stoupání do 2400 metrů nad mořem do Logan Canyon. Většina etap včetně úvodní má stoupání hned na úvod, součástí závodu je i krátká vrchařská časovka. Cyklisté mají před sebou celkem 969 kilometrů a nastoupají přes 11 tisíc výškových metrů.
Závod se oficiálně jmenuje The Larry H. Miller Tour of Utah a všech sedm etap se pojede na severu státu Utah. Na start se postaví jediný tým nejvyšší kategorie World Tour – domácí BMC, dále šest prokontinentálních sestav – Israel Cycling Academy, Bardiani, Nippo-Vini Fantini, United Healthcare, Novo Nordisk a Caja Rural. Doplní je devět převážně domácích amerických kontinentálních týmů včetně Rally Cycling a Jelly Belly. V dresu izraelské stáje Israel Cycling Academy pojede český cyklista Daniel Turek.
V minulosti závod vyhráli např. Levi Leipheimer, Joe Dombrowski, Thomas Danielson, na stupních vítězů stáli i Brent Bookwalter, Andrew Talansky a Leopold König (celkově třetí 2012). V jednotlivých etapách v Utahu dokázali v minulosti vyhrát např. Greg van Avermaet, Cadel Evans, Michael Matthews, Taylor Phinney a Chris Horner.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Etapy z Utahu vysílá Eurosport na programu E2, začínáme v pondělí 31. července od 20:00. Závod Okolo Utahu komentují Petr Nejedlý a Štěpán Straka.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43