Eurosport

Okolo Turecka: Návrat Leopolda Königa?

Okolo Turecka: Návrat Leopolda Königa?

The 01/10/2017 at 14:39Updated The 14/10/2017 at 17:27

Letošní kalendář UCI World Tour má před sebou poslední dva závody v Turecku a v Číně. V úterý 10. října startuje ve městě Alanya na pobřeží Středozemního moře Presidential Cycling Tour of Turkey, zkráceně česky Okolo Turecka.

Turecké etapy se pojedou především v jihozápadních regionech Turecka. Závod má šest etap, které zavedou cyklisty k moři do známého letoviska Marmaris a do krásných historických měst jako Fethiye a Selçuk. Cíl je v neděli 15. října v Istanbulu. Jednou z rozhodujících etap by měla být čtvrtá, která končí závěrečným stoupáním v Selçuku.

Letos se jede už 52. ročník závodu, který se jel poprvé v roce 1963 pod názvem Marmara Tour, tehdy pouze s domácí účastí. Už v roce 1966 ale dostal podporu prezidentské kanceláře a postupně získával na kvalitě. V roce 2008 dostal status UCI 2.1, ve výsledkové listině jsou od tohoto roku zapsáni – David Garcia Dapena, Daryl Impey, Giovanni Visconti, Alexander Efimkin, Alexander Djačenko, Natnael Berhane, Adam Yates, Kristian Durasek a José Goncalves.

Na start se postaví sestavy čtyř týmů kategorie World Tour – Astana, UAE Team Emirates, Bora-hansgrohe a Trek-Segafredo. Doplní je známé prokontinentální týmy např. CCC Sprandi Polkowice, Bardiani CSF, Caja Rural. V pelotonu se objeví dlouhodobě zraněný český cyklista Leopold König, který se již nejednou pokoušel vrátit do závodů. König jel v polovině září tři italské jednorázovky (Memorial Marco Pantani, Coppa Bernocchi a Coppa Agostoni) a ani jednu nedokončil. V dresu polského týmu CCC Sprandi Polkowice startuje František Sisr. Nejrychlejším spurtérem v pelotonu by měl být Königův spolujezdec Ir Sam Bennett.

Závod Okolo Turecka vysílá Eurosport na programu E1, turecké etapy budou komentovat Štěpán Straka a Petr Nejedlý.