Okolo Polska má celkem sedm etap. Do té úvodní vyrazí cyklisté z Krakovského rynku (Rynek Główny) a po 132 km se vrátí do historického centra Krakova. Po celkově 1025 kilometrech budou cyklisté 10. srpna finišovat ve vesnici Bukowina Tatrzańska, nejtěžší bude právě závěrečná horská etapa v blízkosti slovenských hranic. Cyklisté během sedmi dní pojedou mj. přes Katovice, Zabrze, Zakopane i slavný solný důl Wieliczka. Nejvyšším bodem závodu je Głodówka v nadmořské výšce 1137 metrů v úvodu předposlední etapy.
V pelotonu se objeví spousta špičkových jmen světové cyklistiky, např. Simon Yates, který letos zářil na Giru d´Italia, nejlepší francouzský vrchař Thibot Pinot, Italové Fabio Aru a Davide Formolo i nizozemská naděje Sam Oomen. Nebude chybět domácí špička, připraven je i exmistr světa Michal Kwiatkowski. V týmu Mitchelton-Scott pojede Roman Kreuziger, za domácí CCC Michal Schlegel.
Okolo Polska slaví už 90 let. Na nejvíce vítězství dosáhla v závodě, který se jel poprvé v roce 1928, domácí polská cyklistika. V 70. a 80. letech, kdy měl závod amatérský statut, vyhráli Poláci dokonce devatenáctkrát za sebou. V současnosti je již závod součástí kalendáře World Tour a na jeho start se také letos postaví sestavy všech 18 týmů nejvyšší kategorie WT, které doplní nejlepší polský tým CCC Sprandi Polkowice i polská reprezentace s Maciejem Paterskim. V posledních letech se do listiny vítězů zapsali mj. Peter Sagan, domácí Rafal Majka, Moreno Moser, Ion Izagirre a Daniel Martin. V loňském roce byl nejlepší Dylan Teuns z BMC, který by se měl postavit letos na start s číslem 1.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Polské etapy nedaleko našich hranic můžete sledovat na Eurosportu od 4. do 10. srpna. První etapu vysílá E2 ŽIVĚ od 17:45. Komentuje Petr Nejedlý.
Srpnový cyklistický program Eurosportu:
Clásica San Sebastian
Okolo Polska
Okolo Utahu
ME
Binck Bank Tour
Okolo Maďarska (startuje Pardus – Tufo Prostějov)
Arktický závod Norskem
Colorado Classic
Cyclassics Hamburg
Okolo Německa
Vuelta a España
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43