865 kilometrů rozdělených do 5 etap, téměř stále na úrovni moře a bez stoupání. Pouze ve čtvrté etapě čekají cyklisty dva kopečky (nejvyšší bod závodu je 417 m. n. m.), dokonce i cílové stoupání přibližně o 40 výškových metrů na posledním kilometru. Je zjevné, že etapy Okolo Dubaje jsou připravené pro nejrychlejší spurtéry. A profilu etap odpovídá startovní listina: Marcel Kittel, Mark Cavendish, Elia Viviani, Dylan Groenewegen, John Degenkolb, ve druhé řadě Sacha Modolo, Jakub Mareczko, Sonny Colbrelli, Adam Blythe a další.
V pelotonu budou podle předběžné startovní listiny např. Julian Alaphilippe, Bob Jungels, Winner Anacona, Gianni Moscon, Carlos Betancur, Enrico Gasparotto, ovšem chybějí čeští i slovenští cyklisté. Celkem pojede Okolo Dubaje 10 týmů World Tour včetně obou arabských – katarská sestava Bahrain Merida a domácí UAE Abu Dhabi. Navíc i reprezentace Spojených arabských emirátů. Letos se jede 4. ročník, v předcházejících letech uspěli Taylor Phinney, Mark Cavendish a Marcel Kittel. Nejúspěšnějším spurtérem závodu je Marcel Kittel, dokázal vyhrát už pět etap.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Okolo Dubaje vysílá Eurosport ŽIVĚ od 31. ledna do 4. února na obou programech, začínáme v úterý v 10:45 na programu E1. Etapy budou komentovat Martin Hačecký a Petr Nejedlý. Hned po skončení úvodní úterní etapy nabídne Eurosport záznam australského závodu Cadel Evans Great Ocean Road Race, který divákům přiblíží komentátor Štěpán Straka. Od 1. února vysílá Eurosport i 68. ročník závodu Okolo Valencie, komentovat ho bude Štěpán Straka.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43