841 kilometrů rozdělených do 5 etap, téměř stále na úrovni moře a bez dramatičtějších stoupání. Všechny etapy startují u Skydive Dubaj, tedy v místech, kde si i cyklisté mohou vyzkoušet volný pád nad arabskou metropolí a umělým ostrovem Palm Jumeirah. Je zjevné, že etapy Okolo Dubaje jsou připravené pro nejrychlejší spurtéry. A profilům etap odpovídá startovní listina plná právě nejrychlejších spurtérů světa: Marcel Kittel, Mark Cavendish, Elia Viviani, Dylan Groenewegen, John Degenkolb, Nacer Bouhanni a Alexander Kristoff. Vpelotonu bude mít zastoupení i česká cyklistika, v dresu Quick-Step Floors pojede Zdeněk Štybar.
Celkem pojede Okolo Dubaje 9 týmů World Tour včetně obou arabských – katarská sestava Bahrain Merida a domácí UAE Team Emirates. Navíc i reprezentace Spojených arabských emirátů. Letos se jede 5. ročník, v předcházejících letech uspěli Taylor Phinney, Mark Cavendish a dvakrát Marcel Kittel v letech 2016 a 2017. Nejúspěšnějším spurtérem závodu je Marcel Kittel, dokázal vyhrát už 8 etap.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Okolo Dubaje vysílá Eurosport na obou programech od úterý 6. února do soboty 10. února, začínáme v úterý v 10:30 na programu E2. Etapy v Dubaji komentuje Štěpán Straka. Upozorňujeme cyklistické diváky, že zatímco úvodní dvě etapy vysílá Eurosport živě, další budou vzhledem k olympijskému vysílání pouze ze záznamu. V neděli 11. února od 19 hodin přidá Eurosport hodinový magazín, v němž shrne veškeré dění v letošním ročníku Okolo Dubaje.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43