Etapy budou atraktivní, nejen díky mnoha přírodním krásám, historickým památkám, ale také náročností, vždyť dvě etapy jsou horské s tvrdými stoupáními. První etapa dlouhá 227 kilometrů je na programu v úterý, startuje se v Osijeku nedaleko maďarských a srbských hranic, cíl je v Koprivnici. Druhá etapa je již kopcovitější, cyklisté pojedou atraktivní krajinou kolem Plitvických jezer a přes pohoří Velebit, cíl je v Zadaru. Třetí etapa bude rovinatá, v jejím závěru ovšem čeká cyklisty stoupání na Sveti Jure v pohoří Biokovo o přibližně 1500 výškových metrů. Čtvrtá etapa zavede cyklisty do NP Paklenice, nejnáročnější královskou bude pátá etapa, pojede se podobně jako v minulých letech v přírodním parku Učka. A bude to drsná porce horských kilometrů, celkem vystoupají cyklisté 3300 výškových metrů (tolik nemají cyklisté v žádné etapě Tour of the Alps), tvrdé bude závěrečné stoupání. Cíl je po šesti etapách tradičně v centru starého Záhřebu u kostela sv. Marka, závěrečné okruhy v hlavním městě Chorvatska budou opět hodně atraktivní.
Úvodní tři ročníky závodu Okolo Chorvatska vyhráli Polák Maciej Paterski, domácí Matija Kvasina a Vincenzo Nibali. Třetí byl loni za Nibalim a Rosonem Jan Hirt se ztrátou pouhých 23 sekund. Letos startují tři týmy kategorie World Tour – Astana, Bahrain Mérida a Trek-Segafredo. Bohužel, letos nepřijedou takové osobnosti světového pelotonu, jako v minulých letech, vždyť předloni ulovili organizátoři jedno z nejslavnějších jmen, v Chorvatsku startoval Mark Cavendish, loni ho napodobil další z velikánů současné cyklistiky Vincenzo Nibali.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Vysílání Okolo Chorvatska startuje v úterý 17. dubna v 15:30 (po skončení etapy Tour of the Alps) na programu E1. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43