Etapy budou atraktivní, nejen díky mnoha přírodním krásám, historickým památkám, ale také náročností, vždyť dvě etapy jsou horské s tvrdými stoupáními. A také osobnostmi v pelotonu. Letos se jede třetí ročník závodu, který udělal velký skok dopředu proti prvnímu v roce 2015. Už loni ulovili organizátoři jedno z nejslavnějších jmen v pelotonu, do Chorvatska přijel Mark Cavendish, vítěz 30 etap na TdF, letos startuje další z velikánů současné cyklistiky Vincenzo Nibali. Mnozí ještě mají v paměti jeho spanilou jízdu za triumfem v TdF v roce 2014 nebo na loňském Giru, kdy již téměř všemi odepsaný favorit v posledních dvou horských etapách doslova zničil své soupeře.
První etapa dlouhá 227 kilometrů je na programu v úterý, startuje se v Osijeku, cíl je Koprivnici. Mnohem náročnější bude středeční etapa, cyklisté se přesunou na pobřeží, start bude v historickém Trogiru a cyklisty čeká závěrečné stoupání na Biokovo o přibližně 1500 výškových metrů. Ještě náročnější královskou bude pátá etapa, pojede se podobně jako v minulých letech na Učku, a to hned dvakrát, takže drsná porce horských kilometrů.
Úvodní dva ročníky závodu Okolo Chorvatska vyhráli Polák Maciej Paterski a domácí Matija Kvasina. Letos startují čtyři týmy kategorie World Tour – Astana, Bahrain Mérida, UAE a Trek-Segafredo. Kromě Nibaliho mj. Kristijan Durasek, Andrea Guardini, Julien Bernard, Laurent Didier, Sacha Modolo. České barvy budou zastupovat Michal Schlegel, Jan Hirt a Daniel Turek. V horských etapách by se mohl prosadit především Jan Hirt, který své vrchařské kvality dokázal vítězstvím na Okolo Rakouska v loňském roce i vítěznou etapou na Edelweißspitze.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Vysílání Okolo Chorvatska startuje v úterý 18. dubna v 15:45 na programu E2.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43