Letošní čtvrtý ročník La Course by Le Tour de France má v silniční cyklistice dosud nevídaný revoluční formát. Cyklistky nejprve ve čtvrtek vyrazí z Brianconu na jeden mýtických kopců TdF Col d'Izoard. V sázce ovšem nebude pouze vítězství, ale i čas. Cyklistky, které dojedou do 5 minut po vítězce totiž postoupí do sobotního finále, které bude mít start i finiš na proslulém stadionu Orange Vélodrome v Marseille (bývalý Stade Vélodrome). A nebude to obyčejná časovka, ale stíhací jízda podle odstupů z úvodní etapy na Col d´Izoard. Na Orange Vélodrome se očekává návštěva až 60 tisíc diváků, uvidíme, jak se jim bude líbit bezprecedentní a velkolepý formát závodu a zda se prosadí do silniční cyklistiky budoucnosti.
Na start v Brianconu se postaví i letošní mistryně ČR Nikola Nosková. Mladičká 20letá naděje české cyklistiky přestoupila na jaře do italského týmu nejvyšší kategorie Bepink Cogeas a od prvního startu dokazuje svůj velký potenciál do příštích let. Nikola Nosková poprvé v životě startovala na delším etapovém závodě na ženském Giru d´Italia a skončila na druhém místě v kategorii mladých závodnic, celkově na 19. místě. Trenér české reprezentace Tomáš Konečný je o jejích úspěších v budoucnosti přesvědčený: „Určitě se prosadí, dokazuje to už teď, např. na Giru, kdy poprvé jela tak dlouhý závod. Je pořád strašně mladá. Col d´Izoard by jí rozhodně měl sedět, je malinká, lehoučká, v kopcích získává. A budou to pro ni další zkušenosti. Po Giru odpočívala a poté se začala připravovat v Livignu a chystá se i na ME.“ V průběhu závodu si telefonicky popovídáme i s jabloneckým trenérem Miloslavem Hollósim, který Nikolu objevil a „vypiplal“.
Na start La Course by Le Tour de France se postaví špička světové ženské cyklistiky – mj. Marianne Vosová, Elisa Longo Borghiniová, Elizabeth Deignanová (Armitsteadová) a Annemiek van Vleutenová. Slovenští cyklističtí fanoušci se mohou těšit na Terezu Medveďovou, která je spolujezdkyní Noskové v týmu Bepink Cogeas.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
La Course by Le Tour de France vysílá E1 vždy před přenosem TdF. Ve čtvrtek 20. července od 10:00 a finále v sobotu 22. července od 13:00.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43