V ranním zahřívacím tréninku zajel Ondra nejrychlejší čas víkendu a blýskl se 11. místem. Nutno také dodat, že to bylo na tvrdší směsi pneumatik, tedy té „horší“. V odpoledním závodě se mu až tak skvěle nedařilo, ale poprvé v sezóně si s někým zazávodil a tento boj mu přinesl mistrovský bod.

„Ráno jsem se zmáčkl. K času 1:36,4 mi pomohl i Chaz Davies, kterého jsem celé kolo pronásledoval. Sice warm up nic neřeší, ale dodalo mi to sebedůvěru, když jsem v některých pasážích byl i rychlejší než on. Bohužel jsem věděl, že do závodu toto nastavení nebude to pravé ořechové. Musel jsem se s motorkou hodně prát a určitě bych takové tempo celou dobu jet nevydržel,“ okomentoval warm up Ondra Ježek. Do zahřívacího kola závodu musel startovat z boxů kvůli poruše palivové pumpy těsně před startem. Na roštu se však zařadil na jeho závěr, což v jeho případě nebylo žádné znevýhodnění.

„Start se mi vůbec nevydařil, ale bylo to nakonec štěstí. Roman Ramos tam ostatní hodně tvrdě atakoval a mně se povedlo všechny podjet vnitřkem. I díky tomu se pak závod takto vyvíjel, protože Yonny Hernandez na rozdíl od včerejška nenašel správný rytmus a já ho nakonec porazil. Byly to místy tvrdé souboje, ale jsem rád, že jsem ten bod nad ním vybojoval. Hodně však lituji poslední šikany, kterou jsem probrzdil a kvůli tomu ztratil 14. místo s Alexem Lowesem, který absolvoval po pádu stíhací jízdu,“ dodal Ježek.

Nyní by se měl tým Guandalini přemístit do Brna na testování. Zda se tak stane, je však stále otázkou, protože se momentálně nachází ve svízelné situaci s motory. Pokud by se tyto testy nestihly, sledujte sociální sítě Ondřeje Ježka, kde by měl být představen náhradní termín těchto velmi důležitých testů.

Páté kolo seriálu MS se koná 13. května v italské Imole.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43