Mont Ventoux je jedním z nejslavnějších kopců Tour de France, každý ročník, v němž je cílem některé z etap, jako by měl proti těm ostatním něco navíc. Vždyť na Mont Ventoux vyhrávala taková esa jako Raymond Poulidor, Eddy Merckx, Bernard Thévenet, Marco Pantani, Richard Virenque a Chris Froome. Posledním vítězem etapy TdF na Mont Ventoux je Thomas De Gendt z roku 2016, tehdejší etapa ale byla kvůli nepříznivému počasí zkrácena a končila u Chalet Reynard.
Závod Mont Ventoux Dénivelé Challenge se jel poprvé loni, nemá tedy prastarou tradici, ale každý výšlap na ikonickou horu v Provence je divácky přitažlivý. Loni vyhrál Jesús Herrada z Cofidisu před Romainem Bardetem z AG2R La Mondiale. Letošní startovní listina je ve srovnání s loňskem plná velkých vrchařských jmen, na start by se měli postavit mj. Miguel Ángel López, Nairo Quintana, Richie Porte a Fabio Aru. Startovat měl i loni druhý Romain Bardet, ale zranil si loket na Route d´Occitanie a na Mont Ventoux ho neuvidíme. Bardetovo zranění zřejmě není vážné, ale nechce nic riskovat před blížící se Tour de France.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Závod měří 179 kilometrů, start je ve Vaison-la-Romaine, cíl v průsmyku Col de Tempêtes jen pár zatáček pod vrcholem Mont Ventoux (1909 m. n. m.). Cyklisté budou stoupat na Mont Ventoux dvakrát od Saultu (695 m. n. m.), poprvé se ale otočí zpět u Chalet Reynard (1418 m. n. m.) a až ve druhém výjezdu je čeká stoupání dále k vrcholu. Poslední dva kilometry mají průměr téměř 10 procent, závěr na Col de Tempêtes (1829 m. n. m.) bude hodně atraktivní. Předpověď počasí je pozitivní, cyklisty čeká slunce.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48