Eurosport

Michal Schlegel už 2. prosince vyrazí na soustředění v barvách Elkov-Author

Michal Schlegel už 2. prosince vyrazí na soustředění v barvách Elkov-Author

The 25/11/2018 at 13:37Updated The 26/11/2018 at 13:56

Polský tým CCC Sprandi Polkowice neprodloužil s Michalem Schlegelem smlouvu a působení ve stáji World Tour se pro talentovaného 23letého českého cyklistu zatím odkládá. Michal Schlegel podepsal české kontinentální stáji Elkov-Author, příští rok ho tedy uvidíme na obrazovkách Eurosportu méně často.

Sečetl jsem, že Vás diváci Eurosportu mohli letos vidět na obrazovkách 34 dní. Na jaký letošní závod byste v pozitivním duchu nejvíce zavzpomínal? Kde to bylo nejlepší?

Nepochybně v dubnu během Okolo Alp, měl to být první vrchol sezony, obrovské očekávání. Příprava neprobíhala úplně v pohodě, narušilo ji, že jsem byl před závodem nemocný. Vlastně jsem původně ani neměl být lídrem týmu, mělo se jet na Portugalce Amara Antunese, jenže ten se na rozdíl ode mne necítil dobře, nešlo mu to. Skončil jsem celkově patnáctý v kvalitní konkurenci, ten závod jeli Froome, Pinot, López, Aru. Okolo Alp skončilo v pátek, v neděli už jsme jeli jednorázovku v Itálii Giro dell´Appennino, kde už byl opět lídrem Antunes. A dojel druhý.

A naopak nejhorší pocity?

V červenci v průběhu Okolo Rakouska. Předtím se mi ještě docela vydařily etapy ve Slovinsku, poté šlo vše tak nějak dolů. Do Rakouska jsem jel s většími ambicemi, úvodní etapy jsem se cítil dobře, a i jel dobře, jenže najednou přišla krize, zhoršilo se to, na Großglockneru to vůbec nevyšlo a hodně jsem ztratil. Byl jsem z toho zklamaný. A poté pád a zlomená klíční kost v poslední etapě Okolo Polska. Najednou přišlo září a už jsem se nestihl připravit na další závody, byl i příliš krátký čas pro přípravu na mistrovství světa, na které jsem se hodně těšil.

Jak probíhala jednání o prodloužení smlouvy v týmu CCC Sprandi Polkowice?

Už někdy v červenci během Tour de France jsme se oficiálně dozvěděli, že dojde ke sloučení BMC a CCC. Pro celé vedení byl právě vstup týmu do kategorie World Tour tím nejdůležitějším v průběhu roku, na to se soustředili. Vnímal jsem hned od začátku, že budou chtít dát ve World Tour hodně příležitostí Polákům, o nás zahraničních závodnících už se moc nemluvilo. Na druhou stranu bylo jasné, že budou chtít nějakého českého cyklistu. Údajně hodně mluvili s Romanem Kreuzigerem, nakonec vzali Josefa Černého.

Jaká Vás do konce roku čeká příprava v Elkov-Author?

Letím 2. prosince na dva týdny na soustředění do Španělska do Calpe. Vánoce strávím doma s rodinou a v lednu opět zpět do Španělska. Nejprve individuální trénink s kolegy, až koncem ledna další týmové soustředění. A poté už závody.

Víte, kde odstartujete sezonu?

O tom jsme se zatím v týmu konkrétně nebavili, znám jen takový nástřel, měly by to být podobné závody jako jezdil Elkov-Author letos, tedy ve Francii, Slovinsku. Konkrétně budeme podrobnější program řešit až na prvním prosincovém soustředění. Celkově udělal tým za poslední dva tři roky obrovský skok dopředu. Když se dívám na soupisku Elkov-Author, vypadá hodně silně, jsou v ní cyklisté se zkušenostmi z prokontinentálních stájí. Jen Josef Černý zamířil opačným směrem, právě do CCC.

Blíží se vánoční svátky, jaký dárek od příští cyklistické sezony byste si přál?

Zdraví. Aspoň trochu lepší zdraví než v letošním roce. Od toho se odvíjí vše ostatní, tedy to, že mohu normálně trénovat a závodit.