Na start závodu budoucích hvězd se postaví reprezentační týmy 22 zemí včetně České republiky, Itálie, Francie, Nizozemska, Belgie, Německa, Velké Británie, Kolumbie, Austrálie atd. Český výběr povede reprezentační trenér Tomáš Konečný, který ví, že lídr českého týmu Michal Schlegel má ty nejvyšší ambice: „Michal nemůže mít jiné než nejvyšší ambice, v loňském roce skončil celkově osmý, letos je již členem polského týmu CCC Sprandi Polkowice, má mnohem více zkušeností, vždyť jel i Giro d´Italia. Navíc v závodě není časovka, což mu vyhovuje.“ V českém reprezentačním dresu pojedou kromě Michala Schlegela i Roman Lehký, Jakub Otruba, Jiří Petruš, Dominik Neuman a Adam Sekanina.
Tour de l´Avenir, tedy „závod budoucnosti“, je otevřen cyklistům do 23 let a má devět etap rozdělených do 10 dnů. Startuje se v Bretani v Loudéacu, po šesti etapách si cyklisté užijí den volna a poté budou na řadě tři tvrdé alpské dny. Ještě v závěrečné etapě přes nejvyšší bod celého závodu Col de la Madeleine (1992 metrů nad mořem) čeká cyklisty závěrečné stoupání o přibližně tisíc výškových metrů na Albiez-Montrond. Bude to dramatický závěr!
V loňském roce vyhrál závod budoucích hvězd talentovaný 20letý francouzský vrchař David Gaudu, pro kterého úspěch znamenal smlouvu v týmu World Tour FDJ. Letos se ale na start nepostaví a domácí francouzská sestava podobného excelentního vrchaře nemá, přestože Valentin Madouas má ve 21 letech smlouvu s FDJ do roku 2019. Mezi favority patří loni čtvrtý 20letý Kolumbijec Egan Bernal. Kolumbijci nastoupí v silné sestavě, Bernala budou v horách podporovat především Daniel Martinez a Ivan Ramiro, Bernal chce být šestým Kolumbijcem na nejvyšším stupínku. Nepochybně silní budou Američané na čele s Neilsonem Powlessem (nedávno na obrazovkách Eurosportu na závodech v Utahu a Coloradu). Dvacetiletého lídra podpoří jeho spolujezdec z týmu Axeon Hagens Berman Will Barta a také Justin Oien, který už jezdí v barvách Caja Rural. Američané mohou litovat neúčasti dalšího talentovaného jezdce Adriena Costy, jeho slibnou kariéru totiž v 19 letech zkomplikovaly zdravotní problémy (mononukleóza) a loni bronzový Costa na čas přerušil aktivní činnost. Silnou sestavu mají Australané, loňský úspěšný start a umístění v nejlepší desítce budou chtít zopakovat Jai Hindley a Michael Storer, výborné výsledky má letos i Lucas Hamilton. Silný bude ruský tým, jehož lídry budou Artem Nych a Pavel Sivakov, Portugalce povede Tiago Antunes, Belgičané mají v týmu jezdce Lotto Soudal U23 včetně Bjorga Lambrechta a Steffa Crase, Lucemburčané Kevina Genietse. Velkou Británii bude reprezentovat Jamex Knox, kterého Michal Schlegel porazil o pouhé čtyři sekundy v boji o dres nejlepšího mladého závodníka na Okolo Chorvatska.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Pořadí Tour de l´Avenir 2016:
1. David Gaudu (Francie)
2. Edward Ravasi (Itálie) 0:24
3. Adrien Costa (USA) 1:23
4. Egan Bernal (Kolumbie) 2:46
5. Jai Hindley (Austrálie) 3:09
6. Tao Geoghegan Hart (Velká Británie) 4:16
7. Michael Storer (Austrálie) 4:50
8. Michal Schlegel (Česká republika) 5:15
Eurosport vysílá čtyři z devíti etap Tour de l´Avenir – 18. a 19. srpna úvodní dvě etapy v Bretani a vyvrcholení celého závodu 26. a 27. srpna (všechny etapy na E1). Závod bude komentovat Petr Nejedlý.
V roce 2017 nabízí Eurosport jedinečný cyklistický kalendář. Pokrývá nejen všechny tři Grand Tour s rozšířeným vysíláním, ale i většinu dalších závodů UCI World Tour včetně všech Monumentů. Eurosport nabízí během roku přes 200 dní s cyklistickým programem a celkově na 2300 hodin cyklistického vysílání.
Nejbližší cyklistické vysílání Eurosportu (vše ŽIVĚ):Tour de l´Avenir (od 18. 8.)
Vuelta a España (od 19. 8.)
Cyclassics Hamburg (20. 8.)
Pro Ötztaler (25. 8.)
Okolo Velké Británie (od 3. 9.)
GP Quebeku (8. 9.)
GP Montrealu (10. 9.)
GP Valonska (13. 9.)
Coppa Bernocchi (14. 9.)
GP Impanis-van Petegem (16. 9.)
Od 17. 9. vysílá Eurosport přenosy z mistrovství světa!
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43