V předvečer rozhodující etapy jsme telefonicky hovořili s lídrem české stále Karlem Hníkem: „Před zítřejší těžkou etapou se cítím dobře, zvláště teď večer po masáži. Jsem připravený, vím, co se ode mne očekává. Kopec znám jen z doslechu, není zase tak náročný, kolem pěti procent v průměru. Poté zbývá do cíle asi třicet kilometrů, takže otázkou je, zda se peloton sjede, nebo zůstane roztrhaný do cíle. Celkově vede spurter Manuel Belletti, myslím, že se nahoře zdrží, lehce se ale žlutého dresu nevzdá. Útočit bude určitě lídr vrchařské soutěže Patryk Stosz, půjde mu o další body.“
Sobotní 4. etapa Karcag – Miskolc měří 182 kilometrů, Eurosport opět vysílá záznam na programu E2 od 22:00. V neděli Okolo Maďarska končí etapou do města Kazincbarcika na severovýchodě země.
Po čtyřech dnech vede celkovou klasifikaci italský spurter Manuel Belletti (Androni Giocattoli-Sidermec) s náskokem 12 sekund před svým krajanem Matteem Moschettim (Polartec-Kometa). Karel Hník je na 19. místě se ztrátou 1:03. Po dramatickém prologu ovlivněném počasím, který vyhrál Švýcar Patrick Schelling (Vorarlberg Santic), se v dalších etapách prosadili spurteři Manuel Belletti a Matteo Moschetti, třetí etapu vyhrál dotaženým únikem Ukrajinec Andrij Brataščuk z nově vzniklé rumunské stáje Novak.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Pardus-Tufo Prostějov v Maďarsku startuje se sedmičkou Karel Hník, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski (Polsko), Mykyta Zubenko (Ukrajina), Luděk Lichnovský, Tomáš Bárta a Marek Dolníček. Tým vede sportovní ředitel Michal Mráček: „Karel Hník – a nejen on – se na tento závod zodpovědně připravoval a pár etap by mu mohlo vyhovovat. V tomto směru se nejlépe jeví právě 4. etapa s cílem v Miskolci, kde je před závěrem hodně těžký kopec.“
V sobotu zároveň proběhne během vysílání na našem facebookovém profilu soutěž o dres (komplet) týmu Pardus-Tufo Prostějov. Cyklisty prostějovské stáje obléká společnost Atex, která je divákům Eurosportu dobře známá z biatlonových přenosů, obléká mj. i biatlonovou reprezentaci. Podmínky soutěže budou uveřejněny na facebooku.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43