V minulosti se závod jezdil pod názvem Okolo Abú Zabí a měl maximálně pět etap. Rozhodujícím prvkem pro celkovou klasifikaci bývala hora Jebel Hafeet, kdo se nahoru vyšplhal jako první, dosáhl i na celkové prvenství. To neplatilo v loňském roce, úvodní týmovou časovku vyhrál tým Jumbo-Visma, dres nejlepšího oblékl Primož Roglič a už ho nesvlékl. Na Jebel Hafeet sice vyhrál Alejandro Valverde, ale slovinský cyklista dojel do cíle hned za ním ve shodném čase.

Na JH se tentokrát pojede dvakrát, nejprve ve 3. a poté v 5. etapě. V obou případech jde o závěrečné stoupání do nadmořské výšky 1033 metrů. A náročný bude i konec etapy číslo 2 s výšlapem k přehradě Hatta. Celkem tři ze sedmi etap tak mají stoupání na závěr, ostatní jsou vhodné pro spurtery. A pro ty budou etapy v SAE takovým malým mistrovstvím světa, vždyť na start se postaví Fernando Gaviria, Caleb Ewan, Dylan Groenewegen, Pascal Ackermann, Arnaud Démare, Sam Bennett, konkurence jako hrom.

Cyklistika
Zdeněk Štybar a Jan Hirt na startu Vuelty a España
18/10/2020 AT 09:12

Ve startovní listině jsou dále mj. po vážném zranění se vracející Chris Froome (naposledy závodil v červnu), Alejandro Valverde, Tadej Pogačar, Wilco Kelderman, Adam Yates. V dresu CCC pojede Jan Hirt.

Etapy v SAE vysílá Eurosport střídavě na obou programech, komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.

O víkendu 29. 2. a 1. 3. již startuje belgická cyklistická sezona dvěma tradičními klasikami Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne. Oba závody vysílá Eurosport ŽIVĚ.