Tour de l´Avenir, tedy „závod budoucnosti“, je otevřen cyklistům do 23 let a má deset etap v 10 dnech. Závod odstartoval 17. srpna v Grand-Champu v Bretani, Eurosport bude vysílat dvě závěrečné alpské etapy, lze říci dvě královské etapy. Diváci tak uvidí to nejdůležitější z celého závodu – dva tvrdé alpské dny.
V sobotu čeká cyklisty stoupání na Montée de Arcs 1800 a v závěru etapy do Val d´Isère do nadmořské výšky 1836 metrů. Ještě drastičtější bude nedělní etapa, v úvodu vede přes Col de l´Iseran do nadmořské výšky 2764 metrů, v závěru jsou prémie horské kategorie Col du Chaussy a závěrečné stoupání do Sant-Colomban-Des-Villards. Bude to dramatický závěr! Na Tour de l´Avenir musejí mladí cyklisté překonat podobné kopce jako jejich starší kolegové např. během Tour de France, rozdíl je v délce etap, na Tour de l´Avenir jsou kratší, v sobotu 83 km a v neděli 150 km.
Na závodě budoucích hvězd startují reprezentační týmy, např. Itálie, Francie, Nizozemska, Belgie, Německa, Velké Británie, Kolumbie, Austrálie, USA, Rwanda, Japonsko atd. Český výběr, který měl loni pod vedením reprezentačního trenéra Tomáše Konečného lídra v Michalovi Schlegelovi, tentokrát nestartuje – účast má jistou 15 zemí podle žebříčku, další na pozvání pořadatelů.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
V loňském roce vyhrál závod budoucích hvězd talentovaný 21letý kolumbijský vrchař Egan Bernal, pro kterého i tento úspěch znamenal smlouvu v týmu Sky, v jehož dresu již vyhrál Okolo Kalifornie a byl druhý na Okolo Romandie. Letos se ale na start nepostaví, přestože by to věk dovolil, kolumbijskou sestavu povede další obrovský talent 20letý Ivan Ramiro Sosa, který letos dokázal zvítězit v etapách Okolo Burgosu a jezdí za Androni Giocattoli-Sidermec.
Mezi další favority patří mj. Slovinec Tadej Pogacar, který je po osmi etapách v čele celkové klasifikace, Američan Brandon McNulty, Španěl Fernando Barcelo, Rus Alexandr Vlasov a Ir Edward Dunbar.
Pořadí Tour de l´Avenir 2017:
Egan Bernal (Kolumbie)
Bjorg Lambrecht (Belgie) -1:09
Niklas Eg (Dánsko) -1:12
Lucas Hamilton (Austrálie) -1:28
Steff Cras (Belgie) -2:03
Michal Schlegel (Česká republika) -2:06
Eurosport vysílá vyvrcholení Tour de l´Avenir o víkendu 25. a 26. srpna na E1. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43