Eurosport dále rozšiřuje vysílání ženské cyklistiky. Od pátku 2. července poprvé představí svým divákům Giro d´Italia Donne. Deset etap severní Itálií, více než 1000 kilometrů, téměř všechny hvězdy ženské cyklistiky.
V pelotonu ženského Gira d´Italia se objeví trojnásobné vítězky závodu Anna van der Breggenová a Marianne Vosová, dále vycházející hvězda Demi Volleringová, bývalá mistryně světa Elizabeth Deignanová, mistryně světa v cyklokrosu Lucinda Brandová, domácí hvězda Elisa Longová Borghiniová, Amanda Sprattová a spurterka Lorena Wiebesová. Z nejlepších cyklistek světa chybějí pouze Annemiek van Vleutenová a Katarzyna Niewiadoma. Nejsilnější sestavy posílají na italské silnice stáje Trek-Segafredo, SD Worx, Jumbo-Visma, BikeExchange a DSM.
Na rozdíl od předcházejících let nebude v pelotonu žádná česká cyklistka. V posledních pěti letech se na start postavily dvě – Nikola Nosková a Markéta Hájková. Nikola Nosková skončila v roce 2019 na 35. místě, v roce 2017 dokonce na 18. místě. Markéta Hájková jela a dokončila dva poslední ročníky.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Giro d´Italia Donne startuje 2. července týmovou časovkou. Již 2. etapa má 13 km dlouhé závěrečné stoupání do nadmořské výšky 1607 metrů. Jedním z rozhodujících dnů závodu bude nepochybně individuální vrchařská časovka, v níž na trase dlouhé 11 kilometrů překonají cyklistky více než 500 metrů nadmořské výšky. Vítězku letošního ročníku bychom měli znát po skončení předposlední deváté etapy, která končí na Monte Matajur v nadmořské výšce 1294 metrů. Pět etap má spurterský závěr.
Itinerář Gira d´Italia Donne zavede cyklistky do severní Itálie a do čtyř regionů: Piemont, Lombardie, Benátsko (Veneto) a Furlánsko-Julské Benátsko (Friuli-Venezia Giulia). Start je ve Fossanu jižně od Turína, cíl v Cormonsu nedaleko slovinských hranic.
Eurosport 1 vysílá etapy Gira d´Italia Donne ze záznamu. Sestřih každé etapy vždy následující den dopoledne. Začínáme 3. července od 11:00, komentuje Petr Nejedlý. Živě je možné sledovat všechny etapy na Eurosport Playeru bez českého komentáře, úvodní etapu 2. července od 15:15.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43