Gent – Wevelgem se jede týden před monumentem Okolo Flander. Tradiční závod, který se jel poprvé v roce 1934 a teprve podruhé se koná v podzimním termínu. Jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii závodu je Peter Sagan, který ho vyhrál třikrát v letech 2013, 2016 a 2018. Jenže Peter Sagan startuje v těchto týdnech na Giru d´Italia a favority hledejme jinde.

Gent – Wevelgem letos měří 238 kilometrů, start je u válečného památníku Menin Gate v Yprách. V itineráři je třikrát ikonický kopec Kemmelberg. Závod obvykle patří spurterům a nejrychlejším klasikářům, není totiž profilově tak náročný, jako např. Brabantský šíp, který se jel ve středu. A především, potřetí a naposledy se stoupá na Kemmelberg více než 35 kilometrů před cílem.

Cyklistika
Belgické otvíráky: Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne
PŘED 33 MINUTAMI

Nejvíce vítězství mají na kontě domácí Belgičané – 49, naposledy v roce 2017 Greg van Avermaet. V loňském roce byl ve spurtu nejrychlejší Alexander Kristoff a letos ve startovní listině nechybí. Dále budou v pelotonu Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Sam Bennett (s podporou Zdeňka Štybara a silného týmu Deceuninck – Quick Step), Caleb Ewan, Pascal Ackermann, Jasper Stuyven, Sep Vanmarcke. Tedy špičková konkurence nejlepších spurtérů a klasikářů.

Vzhledem k vysílání Gira d´Italia a Roland-Garros uvidí diváci programu E1 Gent – Wevelgem pouze ze záznamu od 20:00. Eurosport Player nabízí závod živě bez českého komentáře.

Cyklistika
UAE Tour s Janem Hirtem – v neděli startuje cyklistická World Tour
19/02/2021 AT 05:44
Cyklistika
Clásica de Almeria odstartuje silniční cyklistický program Eurosportu 2021
12/02/2021 AT 21:50