Ne, Chris Froome touto etapou nepřepsal cyklistickou historii. On se do legendární cyklistické historie vrátil. Před 184 km dlouhou 19. etapou Gira d´Italia měl na vedoucího Simona Yatese ztrátu 3:22, téměř 3 minuty ztrácel na druhého Toma Dumoulina.
Pro Chrise Frooma se Giro d´Italia nevyvíjelo dobře od prvního dne v Jeruzalémě, když měl pád již při průzkumné jízdě před úvodní časovkou. Dva týdny se spíše trápil, více a více ztrácel, a až ve 14. etapě na proslulý Zoncolan dokázal být nejlepší. Jenže… hned následující den na Simona Yatese opět hodně ztratil.
Čí to byl nápad? No přece Chrise Frooma! To on navrhl zaútočit v 19. etapě už ve stoupání na Colle delle Finestre nějakých 80 kilometrů před cílem. Právě Chris Froome se sám rozhodl hrát vabank. Všechno, nebo nic. A dokázal to! V náročném horském terénu zvyšoval svůj náskok až na konečné tři minuty před druhým Richardem Carapazem. A dva týdny suverénní Simon Yates? Ten odpadl již na Colle delle Finestre, v cíli měl ztrátu téměř 40 minut.
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16
Je to strhující příběh. Chris Froome po závodě vyprávěl, že bylo zřejmé, že musí dokázat něco šíleného až sebevražedného, aby dokázal otočit vývoj ve svůj prospěch. Rozhodnutí padlo ráno před etapou a tým Sky pod vedením Davea Brailsforda naplánoval vše do nejmenších detailů. Nejen odpárat Simona Yatese už na Colle delle Finestre, ale také – což bylo podstatné – pravidelně zásobovat Chrise Frooma po celou dobu jeho „80kilometrové horské časovky“.
Stoupání na Colle delle Finestre je úchvatné. Přes 18 kilometrů, na závěr přibližně 7 šotolinových kilometrů. Kromě úvodního kilometru jen výjimečně klesne průměr stoupání pod 9 procent. A dále? Než dorazí Chris Froome do cíle, měl před sebou ještě dvě stoupání – Sestrière a Bardonecchia. Eurosport zve diváky do míst, v nichž se cyklistika vrátila do heroických časů. Dávných a legendárních časů cyklistiky. Přezdívku od italského tisku – Froomeyssimo – si britský cyklista stoprocentně zasloužil. Vždyť… v současnosti se grandtour nevyhrávají 80kilometrovou sólovou jízdou v horách. Podívejme se společně na jedno z nejúžasnějších cyklistických představení v historii. Kdy? V pátek 24. dubna od 16:00. Eurospost vysílá postupně od 14:00 do 19:00 čtyři etapy Gira d´Italia 2018 – 9., 14., 19. a 20.
Cyklistika
Červnový cyklistický silniční program Eurosportu
01/06/2021 AT 10:13
Cyklistika
Critérium du Dauphiné
29/05/2021 AT 17:15