Eurosport bude letos – podobně jako v minulých letech – vysílat přibližně 50 cyklistických závodů, seznam se každým rokem rozšiřuje. Cyklistické závody bude Eurosport vysílat na obou programech. Cyklistiku budou i v letošním roce komentovat Štěpán Straka, Martin Hačecký a Petr Nejedlý.
Eurosport bude tradičně vysílat všechny tři Grand Tour, tedy Giro d´Italia, Tour de France a Vueltu. Všechny etapy bude Eurosport vysílat ŽIVĚ, navíc před každou etapou i po ní se diváci mohou těšit na zajímavé postřehy a analýzy expertů Eurosportu i aktuální emotivní rozhovory s hrdiny etap těsně po dojetí. Na obrazovkách nebudou chybět ani nejslavnější klasiky, tzv. Monumenty: Milán –San Remo, Okolo Flander, Paříž – Roubaix, Lutych – Bastogne – Lutych a Okolo Lombardie. Diváci uvidí i řadu kratších etapových závodů, například Paříž – Nice, Okolo Katalánska, Okolo Baskicka, Eneco Tour. Navíc desítky atraktivních jednodenních závodů, mj. Strade Bianche, Clasica San Sebastian, Gent – Wevelgem.
Po celou sezonu od února až do konce října si budou cyklističtí fanoušci na Eurosportu užívat výkony nejlepších českých závodníků. V dresech stájí nejvyšší kategorie WT budou nastupovat Leopold König, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Jan Bárta a Ondřej Cink. Další pětice bude jezdit za prokontinentální stáje – Daniel Turek, Jan Hirt, František Sisr, Michal Schlegel a Karel Hník. Čeští cyklističtí fanoušci se tedy mají na co těšit, doufejme, že i letos jim udělají cyklisté takovou radost, jako loni Zdeněk Štybar na Tirreno – Adriatico, Leopold König na Vueltě, Petr Vakoč na Brabantském šípu a Jan Hirt na Okolo Rakouska.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
O české cyklistice jsme si krátce popovídali s trenérem české reprezentace Tomášem Konečným, který podobně jako exmistr ČR Petr Benčík bývá občas spolukomentátorem Eurosportu (a podobně jako Petr Vakoč, ale to vyjde jednou za rok, Petr Vakoč na titulní fotografii se Štěpánem Strakou).
Česká cyklistika už má 11 cyklistů ve stájích World Tour a prokontinentálních stájích. Stává se z ČR cyklistická velmoc?
Česká cyklistika nepochybně udělala v posledních letech obrovský progres. Je to dané i globalizací cyklistiky, která se otevřela celému světu i bývalým zemím východního bloku. Už to není uzavřená společnost. Velmoc… Která země je velmoc? Podívejte se na Itálii, nemají ani jeden tým World Tour, Španělé mají jen jeden. Všechno se mění, najednou máme tým z Bahrajnu. Co české cyklistice chybí, je větší tým jako má Polsko CCC Sprandi Polkowice nebo Verva Activejet. V minulosti existovala farma stáje Etixx – Quick Step, mladí závodníci v ní sbírali zkušenosti, měli velkou motivaci a nakonec přestoupili do WT jako Petr Vakoč a Michal Schlegel. Z takové farmy je jednodušší se prosadit a dále rozvíjet, bylo by fajn, kdyby se opět podařilo takový tým za podpory sponzorů vytvořit.
Jak často se díváte na cyklistiku na Eurosportu?
Vlastně se dívat musím, vždyť je to i náplň mé práce reprezentačního trenéra. Ovšem často se dívám ze záznamu, protože se závody na Eurosportu kryjí s našimi závody reprezentace nebo do 23 let.
Jaký byl Váš nejemotivnější cyklistický zážitek roku 2016?
(po chvilce zaváhání…) Tour de l´Avenir, kde Michal Schlegel bojoval do poslední etapy o pódium, což pro mne jako reprezentačního trenéra bylo hodně emotivní. Tour de l´Avenir je pro mladé cyklisty, ale jede se na stejných tratích jako Tour de France, přes proslulé kopce, např. Col du Télégraphe, kde jsem si zavzpomínal, jak jsem přes něj sám kdysi jel na Tour de France.
A Vaše cyklistické naděje do roku 2017?
Zdeněk Štybar… Věřím, že po trochu slabší sezoně, kterou si loni vybral, se vrátí v klasikách na přední příčky, především v Paříž– Roubaix. Pro českou cyklistiku je úžasné, že má závodníka, který je jedním z favoritů Paříž– Roubaix a který tento slavný závod může i vyhrát. A Leopold König… Vrací se zpět do Bory po zkušenostech, které posbíral ve Sky. Má ambice na pódiová umístění na grandtour. Kombinace Giro d´Italia – Vuelta je pro něj hratelná, má potenciál a moc dobře zná své přednosti.
Program nejbližších cyklistických závodů na Eurosportu:
Okolo Dubaje
od 31. 1.
Okolo Valencie
od 1. 2.
Okolo Andalusie
od 15. 2.
Okolo Algarve
od 15. 2.
Okolo Abu Dhabi
od 23. 2.
Omloop Het Nieuwsblad
25. 2.
Kuurne – Brusel – Kuurne
26. 2.
GP Le Samyn
1 3.
Strade Bianche
4. 3.
Paříž– Nice
od 5. 3.
Tirreno – Adriatico
od 8. 3.
Noekere Kourse
15. 3.
Milán – San Remo
18. 3.
Okolo Katalánska
od 20. 3.
E3
24. 3.
Gent – Wevelgem
26. 3.
3 dny de Panne
28. 3.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48