Pandemie covid-19 překopala cyklistický kalendář, posunuty byly i nejvýznamnější závody včetně Gira d´Italia a Okolo Flander. A v podzimním termínu se setkávají. Eurosport 1 nabídne přenos z obou závodů, ve vysílání se budou střídat. Bude to nepochybně dramatická neděle, na Giru d´Italia se jede horská etapa se závěrečným stoupáním (14,3 km, průměr 7,9 %) do lyžařského střediska Piancavallo a Okolo Flander, to je doslova vlámské kulturní dědictví a jedna z nej nej klasik cyklistického kalendáře. Komentátor Martin Hačecký o závodu Okolo Flander říká: „Je to nejdokonalejší prověrka závodnického uvažování plná zvratů a náboje.“

Na start Okolo Flander se postaví i dvojice českých cyklistů – Zdeněk Štybar a Petr Vakoč. K favoritům závodu patří mistr světa Julian Alaphilippe, cyklokrosařská dvojice Wout van Aert a Mathieu van der Poel (snad nepředvedou to, co na Gent – Wevelgem), dále Mads Pedersen, Alexander Kristoff, Matteo Trentin, Søren Kragh Andersen atd.

Cyklistika
Zdeněk Štybar a Jan Hirt na startu Vuelty a España
18/10/2020 AT 09:12

Okolo Flander má před sebou 104. ročník. První se jel v roce 1913, psal se 25. květen a start i cíl byly v Gentu, jednom z nejkrásnějších belgických měst. Na start v historickém centru na Korenmarktu se postavilo 37 cyklistů a o šesté hodině ranní padla historická slova: „Heren vertrekt!“, tedy něco jako „Pánové, kupředu!“. Eurosport své diváky nebude budit již o šesté ranní, letošní start je v rozumných 9:45. V itineráři je 17 výšlapů přes proslulé flanderské kopce, navíc čekají cyklisty další rovinaté úseky na kostkách. Nechybějí Oude Kwaremont, přes který se jede třikrát, a Paterberg s maximem až 17 procent, přes který cyklisté přejedou 13 kilometrů před cílem. A počasí? Čím horší, tím lépe, říká se. V dešti, větru a bahnu Ronde van Vlaanderen vzkvétá.

Cyklistika
Gent – Wevelgem: Zdeněk Štybar v silné sestavě Deceuninck – Quick Step
11/10/2020 AT 11:19
Cyklistika
Štybar, Vakoč, Baška a J. Sagan na startu Brabantského šípu
07/10/2020 AT 08:38