Eurosport

Eneco Tour pod novým názvem, ale tradičně na Eurosportu

Eneco Tour pod novým názvem, ale tradičně na Eurosportu

The 04/08/2017 at 13:01Updated The 04/08/2017 at 13:09

Od 7. do 13. srpna vysílá Eurosport další etapový závod UCI World Tour – BinckBank Tour.

Závod BinckBank Tour se v minulých letech jezdil pod názvem Eneco Tour. Poprvé se jelo v roce 2005 (Eneco navázalo na tradici Okolo Nizozemska), závod tedy nemá dlouhou tradici, ale etapy v Beneluxu si rychle získaly vysoké renomé. A krásné vzpomínky na ně mají čeští fanoušci cyklistiky, protože v roce 2013 vyhrál Eneco Tour Zdeněk Štybar.

Mezi vítěze závodu se kromě Štybara zapsal loni Niki Terpstra, před ním dvakrát Tim Wellens a mj. Edvald Boasson Hagen a Tony Martin. I letos by se měla objevit na startu řada špičkových světových cyklistů na čele s vítězem Gira d´Italia Tomem Dumoulinem a mistrem světa Petrem Saganem. Start slovenské cyklistické ikony potvrdil sportovní ředitel týmu Bora - hansgrohe Patxi Vila (loni skončil Sagan celkově třetí). V předběžné startovní listině jsou i Petr Vakoč, Greg van Avermaet, Philippe Gilbert, Tony Martin, André Greipel, Tim Wellens, Sep Vanmarcke, Simon Gerrans a Oliver Naesen.

Startuje se v Nizozemsku v Bredě, cíl je připraven po 1090 kilometrech v belgickém Geraardsbergenu. Před cyklisty je sedm náročných etap včetně 9 km dlouhé časovky ve druhé etapě a těžkých kopcovitých kilometrů pátý a šestý den.

Eneco Tour vysílají Eurosport 1 a Eurosport 2 (6. etapa) vždy od 15 hodin. Komentuje Štěpán Straka. Eurosport vysílá od 10. srpna i Arktický závod Norskem, který se jede až v oblasti Severního polárního kruhu v nádherné norské přírodě a poprvé Colorado Classic.