Cyklistika

Elkov Author, Sparta Praha a Dukla Banská Bystrica na Okolo Maďarska

Share this with
Copy
Share this article

"Home of Cycling Series"

Image credit: Eurosport

ByEurosport CZ
09/06/2019 at 16:02 | Updated 10/06/2019 at 16:13

Dva české kontinentální týmy a jeden slovenský uvidí diváci Eurosportu v přenosech ze závodu Okolo Maďarska. Eurosport vysílá maďarské etapy od 11. června. Od úterý do pátku vždy od 22:00 hodinový záznam, o víkendu ŽIVĚ, vše na E2. Komentuje Štěpán Straka.

Tým Elkov Author se představil v minulých dnech na závodě Tour of Bihor v Rumunsku. Spurter Alois Kaňkovský vyhrál závěrečnou etapu a Karel Hník dokázal svou formu třetím místem v celkové klasifikaci, když ztratil 53 sekund na vítězného Kolumbijce Daniela Muñoze z Androni Giocattoli – Sidermec. V Rumunsku byl navíc na celkově osmém místě Michal Schlegel a stáj Elkov Author vyhrála i týmovou soutěž.

Šestidenní závod startuje čtyřkilometrovým prologem v Siofoku, po kterém následuje pět etap, třetí je rozdělena na A a B. Už v první etapě je těžší stoupání asi 17 kilometrů před cílem, podobný profil má i závěr druhé etapy. Nejnáročnější a rozhodující bude čtvrtá etapa se závěrečným 13 km dlouhým kopcem do nadmořské výšky téměř 1000 metrů.

Cyklistika

Giro d´Italia „startuje“ na Eurosportu dle plánu 9. května

06/05/2020 AT 14:12

Proti loňskému roku je profil závodu více kopcovitý, zatímco loni uspěl v celkové klasifikaci spurter Manuel Belletti, letos jsou mezi favority např. Daniel Muñoz, Radoslav Rogina, José Herrada, Mathias Le Turnier a doufejme, i cyklisté stáje Elkov Author Karel Hník, Michal Schlegel a Jan Bárta. Největšími soupeři nejlepší české stáje budou italské týmy Androni Giocattoli – Sidermec a Neri Sottoli – Selle Italia, francouzský Cofidis a Israel Cycling Academy.

V Maďarsku se představí i AC Sparta Praha a Dukla Banská Bystrica. Diváci tak mají zřejmě poprvé v historii cyklistického vysílání Eurosportu možnost vidět v akci najednou trojici týmů z ČR a Slovenska.

Podle předběžné startovní listiny pojede Elkov Author v sestavě Jan Bárta, Karel Hník, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle, Dominik Neumann, Jakub Otruba a Michal Schlegel (pozměněné proti informacím před týdnem). AC Sparta Praha postaví sedmičku Petr Fiala, Tomáš Kalojíros, Tomáš Schühler, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Jan Rajchart a Jan Ryba. Dukla Banská Bystrica se přestaví ve složení Patrik Tybor, Marek Čanecký, Ján Andrej Cully, Martin Haring, Lukáš Kubiš, Juraj Bellan a Martin Chren.

Cyklistika

Virtuální série TOUR FOR ALL od pondělí 4. května i s Romanem Kreuzigerem

03/05/2020 AT 08:04
Cyklistika

Rozhovor s Petrem Saganem

01/05/2020 AT 04:51
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Cyklistika

Giro d´Italia „startuje“ na Eurosportu dle plánu 9. května

06/05/2020 AT 14:12