Jednoduše řečeno, přát si každý závodní den etapu plně nabitou vzrušující akcí se neshoduje s charakterem Staré dámy. Diváci si mnohdy stěžují, že rovinaté etapy s hromadným dojezdem letos připravily hned po startu přesně minutu dramatu a poté pět hodin kulturní prohlídky Francie. Ano, nestalo se v nich nic, nezažili jsme v nich rozhodující dramata. A dominoval v nich Kittel. Jsou méně stresující než etapy na pavé v severní Francii nebo na belgických silnicích, méně náročné než etapy, které na severozápadě bičují větry od Atlantiku a Severního moře, čehož byli cyklisté letos shodou příznivých povětrnostních podmínek ušetřeni. Ovšem takové etapy přispívají k tomu, že ty jiné jsou nečitelné.
Narážejí v nich na sebe čerstvější a unavení, motivovaní a upracovaní. V jakékoli jednorázovce by nikdy peloton nepraskal tak, jako v posledních dnech na Tour de France. Letošní ročník Tour de France nebere každému stejně. Příkladem je Fabio Aru ve včerejší etapě do Romans-sur-Isère. Ti, kteří mu měli pomáhat, to nedokázali, a italský vrchař si musel poradit sám, jet nadoraz. Kolik mu včerejší závěrečné desítky kilometrů na větru sebraly sil, uvidíme ve dvou vrchařských etapách ve středu a ve čtvrtek. Astana nepřijela na tour v tak silné sestavě jako v minulých letech, ale především po odstoupení Fuglsanga a Catalda vypadá méně odhodlaně. Zda to zároveň souvisí s vyjednáváním a budoucností Fabia Ara můžeme spekulovat.
A výsledkem všech těchto okolností je, že do posledního týdne vstoupilo pole favoritů vyrovnanější než kdy předtím v této fázi závodu od roku 1951, od časů Huga Kobleta a Raphaëla Géminianiho.
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Martin Hačecký, Štěpán Straka
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16