Eurosport představí závod vzhledem k časovému posunu až záznamu od 16:15 na programu E2. Start i cíl je v Geelongu ve státě Victoria, peloton projede mj. domovským městem Cadela Evanse, prvního australského vítěze Tour de France (2011). Cyklisty čeká atraktivní trať jihozápadně od Melbourne – zvlněné a technické úseky, známé stoupání Challambra, přes které se pojede čtyřikrát, vítr od moře. Loni zvítězil Němec Nikias Arndt před domácí dvojicí Simon Gerrans a Cameron Meyer.
Na start se postaví 12 týmů nejvyšší kategorie World Tour včetně domácího týmu Mitchelton-Scott (loňská Orica-Scott), Sky, Bora – Hansgrohe, Lotto Soudal, Quick-Step Floors. Mezi pozvanými jsou dále mj. reprezentační tým Austrálie a izraelská stáj Israel Cycling Academy, která dostala divokou kartu na letošní Giro d´Italia. Obhájce Nikias Arndt nebude chybět, stejně jako vítěz z roku 2016 Peter Kennaugh. V pelotonu se objeví i domácí hvězdy Simon Gerrans, Richie Porte, Rohan Dennis a vítěz prvního letošního závodu kategorie WT Santos Tour Down Under Jihoafričan Daryl Impey. V předběžné startovní listině nejsou čeští ani slovenští cyklisté.
Eurosport bude i v roce 2018 vysílat všechny tři největší etapové závody světa – Tour de France, Giro d´Italia a Vueltu. Nebudou chybět ani nejslavnější klasiky a mistrovství světa. Cyklistické závody bude Eurosport vysílat na obou programech, nejvýznamnější z nich na Eurosportu 1. Cyklistiku budou stejně jako v minulých letech komentovat Štěpán Straka, Martin Hačecký a Petr Nejedlý.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
V únoru má cyklistika na Eurosportu mimořádnou konkurenci v Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu, přesto diváci uvidí pět etapových závodů i úvodní klasiky belgické sezony.
Program únorových cyklistických závodů na Eurosportu:
Okolo Valencie
od 31. 1.
Okolo Dubaje
od 6. 2.
Okolo Andalusie
od 14. 2.
Okolo Algarve
od 14. 2.
Okolo Abú Zabí
od 21. 2.
Omloop Het Nieuwsblad
24. 2.
Kuurne – Brusel – Kuurne
25. 2.
GP Le Samyn
27. 2.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48