Dříve se závod jmenoval Vattenfall Cyclassics a HEW Cyclassics. Tradičně se jezdí v okolí Hamburku a v centru města se finišuje. Hamburský závod má silkou konkurenci, vždyť v neděli zároveň finišují např. BinckBank Tour, Arktický závod Norskem a Colorado Classic. Přesto se na startu opět sejde skvělá konkurence, a to především mezi spurtery. Elia Viviani, Caleb Ewan, André Greipel, Alexander Kristoff, John Degenkolb – to je posledních pět vítězů závodu a z tohoto výčtu je zřejmé, že se rozhoduje v hromadném spurtu v ulicích Hamburku. Favority lze i letos hledat mezi spurterskou – především německou – špičkou.
Na start se postaví i Peter Sagan, který se v hamburském pelotonu objeví po šesti letech a nikdy ve finiši na Mönckebergstrase neuspěl. Otázkou je, jak se bude slovenský mistr světa cítit, na TdF měl těžký pád, závěrečné etapy doslova protrpěl a zranění ho omezovalo ještě na ME minulý víkend. Mezi favority patří obhájce Elia Viviani a dále Alexander Kristoff, John Degenkolb, Arnaud Démare, André Greipel, Danny van Poppel, Pascal Ackermann. Z výčtu je patrné, že Cyclassics Hamburg je téměř malým spurterským mistrovstvím světa.
Jedním z rozhodujících míst může tradičně být kopec Waseberg v Blankenese na pravém břehu Labe. Tyčí se do výšky přes 70 metrů nad hladinou řeky, je to nejstrmější svah v okolí Hamburku, délka stoupání je 800 metrů a dosahuje až 16 procent, průměr je 8,8 procent, navíc se jede na hrubém asfaltu. Přes Waseberg pojedou cyklisté několikrát, ovšem i po posledním přejezdu bude do cíle ještě daleko, asi 15 kilometrů, a obvykle spurterské týmy dojedou všechny soupeře, kteří se na Wasebergu objevili před pelotonem. Ten se v šíleném tempu vřítí do St. Pauli na Reeperbahn a dále do samého centra, kolem radnice, finiš je na Mönckebergstrase.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Poprvé se tento závod jel v roce 1996, jeho popularita v Německu šla nahoru především o rok později, kdy triumfoval domácí Jan Ullrich krátce po svém vítězství na Tour de France. Závod je součástí velkého cyklistického festivalu, podobně jako před několika týdny v Londýně.
Cyclassics Hamburg vysílá Eurosport 2 v neděli 19. srpna od 15:30. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48