Cyklistická silniční sezona je u konce, v jejím závěru se pořádají propagační mítinky i mimo evropský kontinent. Eurosport v posledních letech pravidelně vysílá jeden z nich, který se již šest let koná v japonské Saitamě.
V pelotonu budou i vítězové TdF Geraint Thomas a Vincenzo Nibali, dále čerstvý mistr světa Alejandro Valverde, mistři Evropy Matteo Trentin a Alexander Kristoff, Wout Poels, Marcel Kittel a Roger Kluge. Do Japonska dorazily sestavy šesti týmů WT – Sky, Bahrain - Merida, UAE, Katusha - Alpecin, Mitchelton - Scott a Movistar. Světové cyklistické hvězdy doplní množství ambiciózních domácích závodníků v barvách japonských stájí i japonské reprezentace. Navíc startuje i tzv. Special TdF Japan Team a v něm známí cyklisté Jukija Araširo a Fumijuki Beppu, první japonští cyklisté, kteří dokončili Tour de France. V minulosti startovali v Saitamě mj. i Chris Froome a Peter Sagan. Pořadatelé udávají, že v ulicích Saitamy loni sledovalo závod na 200 tisíc diváků.
Závodí se na městském okruhu, přibližně stejném jako v minulých letech, je na něm jedna rychlostní a jedna vrchařská prémie, okruh měří 3100 metrů. V minulosti zavedli pořadatelé závodníky i do známé Saitama Super Areny, letos pouze pojedou kolem. Celkově se jede 19 okruhů, což je 58,9 km.
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Criterium Saitama vysílá Eurosport 2 od 7:00. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Petr Vakoč a Peter Sagan na Tour de France
25/06/2021 AT 08:25
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16