Cyklistická silniční sezona je u konce, v jejím závěru se pořádají propagační mítinky i mimo evropský kontinent. Eurosport v posledních letech pravidelně vysílá jeden z nich, který se již šest let koná v japonské Saitamě.
V pelotonu budou i vítězové TdF Geraint Thomas a Vincenzo Nibali, dále čerstvý mistr světa Alejandro Valverde, mistři Evropy Matteo Trentin a Alexander Kristoff, Wout Poels, Marcel Kittel a Roger Kluge. Do Japonska dorazily sestavy šesti týmů WT – Sky, Bahrain - Merida, UAE, Katusha - Alpecin, Mitchelton - Scott a Movistar. Světové cyklistické hvězdy doplní množství ambiciózních domácích závodníků v barvách japonských stájí i japonské reprezentace. Navíc startuje i tzv. Special TdF Japan Team a v něm známí cyklisté Jukija Araširo a Fumijuki Beppu, první japonští cyklisté, kteří dokončili Tour de France. V minulosti startovali v Saitamě mj. i Chris Froome a Peter Sagan. Pořadatelé udávají, že v ulicích Saitamy loni sledovalo závod na 200 tisíc diváků.
Závodí se na městském okruhu, přibližně stejném jako v minulých letech, je na něm jedna rychlostní a jedna vrchařská prémie, okruh měří 3100 metrů. V minulosti zavedli pořadatelé závodníky i do známé Saitama Super Areny, letos pouze pojedou kolem. Celkově se jede 19 okruhů, což je 58,9 km.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Criterium Saitama vysílá Eurosport 2 od 7:00. Komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43