Druhý ročník závodu odstartuje ve čtvrtek okruhem ve známém středisku zimních sportů Vailu. Druhou etapou je horská časovka na 16 km, cyklisté na této krátké vzdálenosti překonají převýšení téměř 500 metrů. Nejnáročnější a královskou je třetí etapa v okolí Denveru, na níž čeká cyklisty až 2500 metrů převýšení na 162 km. Čtyřdenní podnik končí 8 okruhy v metropoli Colorada Denveru.
Na start se postaví podobná konkurence jako minulý týden na Okolo Utahu – čtyři sestavy nejvyšší kategorie World Tour, kromě Mitchelton-Scott i Lotto NL-Jumbo, EF Education Firts-Drapac a Trek-Segafredo.
Ozdobou závodu by měly být i domácí americké prokontinentální a kontinentální sestavy Rally Cycling, Holowesko-Citadel, Jelly Belly a Hagens Berman Axeon a UnitedHealthcare, jejichž závodníci předváděli atraktivní cyklistiku minulý týden v Utahu.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
V Utahu se v mimořádné formě představil 23letý Sepp Kuss, kterého si letos vyhlédl tým Lotto NL-Jumbo právě v jedné z amerických kontinentálních stájí. Kuss vyhrál v Utahu během týdne 3 etapy, ve všech třech přijel s náskokem sám do cíle před mnohem známějšími soupeři jako Tejay van Garderen, Mike Woods, Peter Stetina, Joe Dombrowski nebo Jack Haig. V Coloradu ale nakonec Seppa Kusse neuvidíme, jeho výkony mu zajistily změnu původního programu a start na španělské Vueltě.
V pelotonu se objeví řada známých jmen – Taylor Phinney, Toms Skujinš, Joe Dombrowski, Peter Stetina, Neilson Powless, Rob Britton atd. Zajímavé bude sledovat 20letého Mexičana Luise Villalobose, který minulý týden v Utahu překvapil v horách a celkově skončil na 8. místě. Zajímavým oživením je start reprezentace Rwandy.
Etapy z Colorada vysílá Eurosport 1, začínáme ve čtvrtek 16. srpna od 21:30, komentuje Martin Hačecký.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48