První ročník závodu odstartuje ve čtvrtek v Coloradu Springs, úvodní etapa se jede ve stínu známé hory Pikes Peak a v přírodním parku Garden of the Gods na západním okraji města. Čtyřdenní podnik končí 10 okruhy v metropoli Colorada Denveru.
Na start se postaví silnější konkurence než na Okolo Utahu, do Colorada přijedou čtyři sestavy nejvyšší kategorie World Tour. Vedle týmu BMC, který bude mít stejně jako v Utahu trojici Brent Bookwalter, Silvan Dillier a Joey Rosskopf, se představí Cannondale-Drapac (Rigoberto Uran, Taylor Phinney), Trek-Segafredo (Laurent Didier, Peter Stetina) a UAE Team Emirates. V dresu izraelské stáje Israel Cycling Academy pojede český cyklista Daniel Turek. Ozdobou závodu by měly být i domácí americké kontinentální sestavy Rally Cycling, Holowesko-Citadel, Jelly Belly a Axeon Hagens Berman, jejichž závodníci předváděli atraktivní cyklistiku minulý týden v Utahu.
Cyklistika
MS v silniční cyklistice od 19. do 26. září – kompletní program na E1
17/09/2021 AT 11:01
Etapy z Colorada vysílají Eurosport 1 a Eurosport 2, začínáme ve čtvrtek 10. srpna od 23:15 na E1. Colorado Classic komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21