Eurosport

Clásica de Almería

Clásica de Almería

The 10/02/2019 at 19:08Updated The 10/02/2019 at 19:39

Josef Černý je nováčkem v kategorii World Tour, do polské stáje CCC přestoupil z třetidivizní Elkov Author. Svůj debut v barvách CCC by měl zažít na jednorázovce Clásica de Almería.

Na trase jsou čtyři vrchařské prémie, všechny ovšem v první polovině závodu v první stovce kilometrů, nejvyšší je poslední čtvrtá Alto de Turrillas v nadmořské výšce 780 metrů. Nic, co by zastavilo spurtéry, kteří v posledních letech závodu dominují. Loni vyhrál Caleb Ewan, na dalších medailových pozicích byli Danny van Poppel a Timothy Dupont.

Závod byl založen v roce 1986, v prvních letech měl amatérský status, od roku 1992 je profesionální. Od roku 2005 patří do UCI Europe Tour, kategorie závodu se měnila, v současnosti je 1.HC. V listině vítězů jsou zvučná jména cyklistického světa, mj. Mark Cavendish, Michael Matthews, Sam Bennett i Ján Svorada, který vyhrál v roce 1999 a navíc byl dvakrát na stupních vítězů v letech 1997 a 2000. Nejvíce vítězství mají na kontě domácí Španělé – 9, Italové a Australané dosáhli na prvenství 4x.

34. ročník závodu má start v Almeríi a finiš v Roquetas de Mar po 185 kilometrech. Na startu budou sestavy šesti stájí nejvyšší kategorie World Tour – Mitchelton-Scott, CCC, Katusha-Alpecin, Bora-Hansgrohe, Movistar a Astana. V předběžné startovní listině jsou jména jako Matteo Trentin, Marcel Kittel, Alex Dowsett, Luis León Sánchez, Pascal Ackermann. Svůj první start v barvách CCC by měl na silnicích v okolí Almeríe prožít Josef Černý, který je nováčkem v polské stáji World Tour (Josef Černý v Almeríi dvakrát startoval v letech 2015 a 2016 v barvách tehdejší stáje CCC Sprandi Polkowice). V pelotonu by se měl objevit i Juraj Sagan.

Závod Clásica de Almería vysílá Eurosport 17. února na programu E2 od 17:00. Komentuje Petr Nejedlý.

Další cyklistický program Eurosportu:

20. až 24. února

Okolo Andalusie (komentuje Štěpán Straka)

Okolo Algarve (komentuje Martin Hačecký)

24. února až 2. března

Okolo Spojených arabských emirátů (komentují Martin Hačecký a Petr Nejedlý)

2. března

Omloop Het Nieuwsblad (komentuje Martin Hačecký)

3. března

Kuurne – Brusel – Kuurne (komentuje Petr Nejedlý)

5. března

Le Samyn (komentuje Štěpán Straka)

9. března

Strade Bianche (komentuje Štěpán Straka)